Jestem z moim narzeczonym w związku od 7 lat. Po roku znajomości zdradził mnie że swoją ex ponieważ

1 odpowiedzi
Jestem z moim narzeczonym w związku od 7 lat. Po roku znajomości zdradził mnie że swoją ex ponieważ spotykał się z nią za plecami (na spotkaniach były pocałunki i małe pieszczoty do seksu nie doszło). Bardzo przezywal rozstanie z nią i jakiś czas po tym incydencie wysylali SMS pisał w nich że ja kocha . Po tej całej sytuacji przyznał się do wszystkiego po długich rozmowach wybaczylam. Ale niestety od tamtego czasu nie mogę o tym zapomnieć i zaufać mu w 100 % ponieważ jeszcze raz przylapalam go na wymienianu wiadomości na Facebooku i rozmowach wideo. Też były wiadomości z innymi dziewczynami. A od pol roku pojawila sie przyjaciolka z dawnych lat z ktora rozmawia , sms-uje, kilka razy byl u niej ale ona również przychodzi do nas i razem pracujemy. Między nimi nigdy nic nie było z tego co wiem z tym że ja nie mogę sobie z tą sytuacją poradzić. Mam lęk obawę przed zdradą oraz ze zostawi mnie i nasza corke.Często w mojej głowie rodzą się historie np. Ze spotyka się z kimś za moimi plecami. Sprawdzam jego telefon, wącham jego ubrania, szukam włosów w aucie. Prosze o pomoc ponieważ nie mam odwagi iść do psychologa i porozmawiać na ten temat. Dodam, że powtarza jak bardzo nas kocha i że nie chciałoby mu sie latać gdzieś indziej i oklamywac mnie. Chciałabym mu znów zaufać ale czy to się uda?
W Pani historii rysuje się obraz samotnego cierpienia, niepokoju o przyszłość związku i poczucia bezsilności w zmaganiu się z tą sytuacją. Popycha to Panią do nieustannego sprawdzania telefonu, konta Facebook Pani narzeczonego i szukania wszelkich śladów jego niewierności. Wyobrażam sobie, że wszystkie te strategie, a nawet deklaracje miłości ze strony narzeczonego w najlepszym przypadku przynoszą Pani tylko chwilowy spokój, po którym wątpliwości wracają z jeszcze większą siłą. Coraz silniejsza kontrola z Pani strony nigdy nie da wystarczającej pewności i nie ukoi Pani niepokojów, a wręcz może powodować ich narastanie. Domyślam się, że Pani wpis jest wołaniem o pomoc w sytuacji, która stała się już dla Pani nie do zniesienia. Jednocześnie boi się Pani spotkania z psychologiem i liczy na wsparcie w internecie. Gorąco zachęcam do kontaktu ze specjalistą. Rozmowa z drugą osobą o najbardziej intymnych kwestiach swojego życia może być krępująca i budzić lęk. To naturalne i zrozumiałe. Jednak z drugiej strony może Pani liczyć na empatię i wsparcie, które pomogą właśnie ten lęk ukoić. Wspólne, obiektywne przyjrzenie się Pani sytuacji ułatwi jej zrozumienie i pomoże ustalić najlepszą drogę pomocy dla Pani i dla Pani związku.