Jestem w pierwszym i stałym dłuższym związku. Od około dwóch lat mieliśmy kryzys i w tym czasie zdar

2 odpowiedzi
Jestem w pierwszym i stałym dłuższym związku. Od około dwóch lat mieliśmy kryzys i w tym czasie zdarzyło mi się zauroczyć w innych mężczyznach i pozwalałam się adorować. Z czego jedno zauroczenie zakończyło się krótkim romansem (jest on zakończony). Nie było w nim se*su, ale były pocałunki i kilka zbliżeń. Teraz bardzo tego żałuję, mam poczucie winny, rozumiem co mnie do tego doprowadziło i nigdy tego nie powtórzę. Mój związek został naprawiony, gdyż wiele zrozumiałam co działało źle i jest między nami naprawdę dobrze. Czy powinnam się przyznawać wiedząc, że moja przeszłość mocno zrani partnera i doprowadzi do zakończenia związku?
Będę zaczynać terapie ale muszę na nią chwile poczekać. Ale nie wiem co robić.
Nie sądzę, aby ktokolwiek ze specjalistów był uprawniony do tego; aby mówić/podpowiadać Pani co miałaby robić: "przyznać się/czy nie przyznać do romansu?"
Może Pani samodzielnie podjąć decyzję - tym bardziej, że wybiera się Pani na psychoterapię.
Życzę podjęcia dobrych decyzji i pozdrawiam serdecznie; J. Czech

Dzień dobry, Jeśli chodzi o to, czy powinna Pani ujawniać partnerowi fakt nawiązania romansu - obawiam się, że żaden ze specjalistów nie jest uprawniony do decydowania, jakie z zachowań byłoby właściwe. Myślę jednak, że cenne mogłoby być dla Pani zastanowienie się nad tym, jaki miałoby to cel. Wie Pani, że prawdopodobnie zrani to partnera, że może to doprowadzić do zakończenia relacji. Niewykluczone, że zrozumienie celu, który przyświecałby mówieniu partnerowi o tych sytuacjach bądź nie, pomoże Pani w podjęciu takiej decyzji, która będzie najbardziej zgodna z Panią. Pozdrawiam, Małgorzata Iwańczyk