Jestem w bardzo długo oczekiwanej ciąży. Przez wiele lat walczyliśmy z mężem o dziecko, przeszliśmy

2 odpowiedzi
Jestem w bardzo długo oczekiwanej ciąży. Przez wiele lat walczyliśmy z mężem o dziecko, przeszliśmy dużą ilość różnych procedur i kilka podejść do in vitro. Nareszcie się udało. Od samego początku byłam pełna szczęścia i optymizmu, aż w 7 tygodniu ciąży dowiedziałam się że jestem w trakcie poronienia... Wtedy przeżyłam pierwszy szok i rozpacz, ale później wszystko się unormowało. Ciążę udało się uratować. Byłam cały czas pod opieką swojego lekarza i czułam się pewnie. W 13 tygodniu miałam robione konsultacyjne badanie USG u przypadkowego lekarza na NFZ, i lekarz po długim badaniu powiedział że nie widzi akcji serca dziecka... Łzy, rozpacz i od razu myśli samobójcze... Byłam pewna że tego nie przeżyję. W końcu, z pozwolenia powiedzieć "lekarz" jednak znalazł serce malucha, który po prostu niewygodnie się ułożył... Od tamtego czasu nie mogę dojść do siebie. Cały czas płaczę i boję się że z dzieckiem coś jest nie tak. Nie mogę się zmusić iść na wizyty kontrolne, nawet do swojego zaufanego lekarza - boję się że usłyszę najstraszniejsze wieści. Każdej nocy śnią mi się koszmary, budzę się i krzyczę głośnie. Zabroniłam mężowi rozmawiać o dziecku i planować przyszłość, sama też przestałam "mówić do brzucha". W głowie co chwilę słyszę głos lekarza i jego "nie ma akcji serca płodu"... Rozważam pójście do psychologa, ale kiedyś chodziłam już do polecanego psychologa w sprawie niepłodności i niestety żadnej pomocy nie dostałam. Nie mogę dłużej tak funkcjonować. Szkoda mi, że męczę dziecko - chyba ono też coś już odczuwa? Czy można mi w ogóle jakoś pomóc?..
Witam. Sugeruje wizytę u psychoterapeuty. Pisze Pani, ze nie radzi Pani sobie z emocjami i ciężko jest to Pani udźwignąć. Trudno tez się dziwić obawom, zwlaszacza po tak ciężkich doświadczeniach. Sugeruje wizytę u psychoterapeuty, który w sposób fachowy się o Panią zatroszczy i wesprze. Warto to zrobić dla swojego dobra i dla dobra dziecka. Zycze powodzenia i pozdrawiam, Angelika Urban

Dzień dobry. Ma Pani za sobą bardzo trudne i długotrwałe doświadczenia związane ze staraniem się o dziecko, dlatego to co Pani aktualnie przeżywa jest zupełnie zrozumiałe. Zachęcam do podjęcia choć krótkoterminowej psychoterapii, dzięki której mogłaby Pani zadbać o siebie i dziecko. Pozdrawiam serdecznie, Krzysztof Robacki