Jestem trenerem niespełna 19 letniejzawodniczki, która ma problem z żelazem oraz bardzo niskim pozio

1 odpowiedzi
Jestem trenerem niespełna 19 letniejzawodniczki, która ma problem z żelazem oraz bardzo niskim poziomem ferrytyny bowiem jej wynik ostatnich badań poziomu ferrytyny wyniósł 9. Żelazo po zastosowaniu kuracji sokiem z buraka wzrosło z poziomu 40 do poziomu 104 w ciągu kilku tygodni lecz ferrytyna spadła w porównaniu do poprzednich badań. W październiku zawodniczka przechodziła badania w Instytucie Sportu w Warszawie i na wynikach badań było podane ze u sportowców poziom ferrytyny powinien wynosić conajmniej 30. Co można zrobić by jej poziom nie spadał i żeby a rósł w górę. Dodam że zawodniczka jest obecnie rekordzistką i mistrzynią Polski w biegu na 400 m w kategorii juniorek. A teraz przygotowuje się do Mistrzostw Europy. I zależy nam na czasie żeby jak najszybciej doprowadzic do ładu jejnstan zdrowia tak by mogła trenować na pełnych obrotach i osiągać jeszcze wyższe wyniki.
Dzień dobry.
Przedstawione wyniki świadczą o niedokrwistości z niedoboru żelaza. Wymaga Pani pilnej konsultacji hematologicznej celem włączenia suplementacji żelaza i ustalenia dalszego postępowania.
Przy lepszej ferrytynie wyniki sportowe mogłyby się znacząco poprawić.