Jestem po usunięciu woreczka żółciowego 3 lata. Od jakiegos czasu przy schyleniu sie lub tez przy na

10 odpowiedzi
Jestem po usunięciu woreczka żółciowego 3 lata. Od jakiegos czasu przy schyleniu sie lub tez przy nabieraniu powietrza np do kichniecia w miejscu przy bliznie wyskakuje twarda gula brzuch silnie zaczyna boleć, muszę ucisnąć dłonią to miejsce dopiero powoli ta gula zaczyna sie chować. Pojawia sie to tez przy silnym zdenerwowaniu. Boli bardzo nie mozna sie wtedy wyprostować ani ruszać jedyna pozycja to skulenie. Co mi dolega ?
Podaje Pani/Pan objawy przepukliny pooperacyjnej - z uwagi na dolegliwości - wymagającej pilnej konsultacji chirurgicznej. Może świadczyć o wpuklaniu się do przepukliny pętli jelitowej co może mieć bardzo poważne konsekwencje.

To prawdopodobnie przepuklina w bliźnie. Trzeba wykonać ocenę USG i zgłosić się do Poradni Chirurgicznej przy Szzpitalu celem ustalenia terminu leczenia operacyjnego P. Orlicki
Witam, konieczna jest konsultacja chirurgiczna - wywiad i badanie fizykalne, jednak wstępnie objawy sugerują obecność przepukliny. Pozdrawiam.
Brzmi to jak przepuklina w bliznie pooperacyjnej. Wymaga konsultacji chirurgicznej!
Dzień dobry

Prawdopodobną przyczyna dolegliwości jest przepuklina pooperacyjna. Z opisu wynika że ma ona tendencje do tzw. uwięźnięcia a to stan zagrażający zdrowiu. Trzeba porozmawiać o operacji. z chirurgiem.

Dr med. Grzegorz Szczęśniak
Sugeruję wizytę: Konsultacja chirurgiczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry.
Uwypuklenie przy bliźnie operacyjnej przy wzroście ciśnienia w jamie brzusznej jest zgodnie z opisem prawdopodobnie przepukliną pooperacyjną. Jednoznacznej odpowiedzi udzieli chirurg po badaniu i prawdopodobnie usg brzucha będzie konieczne.
Z pozdrowieniami GK
Dzień dobry! Konieczne badanie lekarskie - może być to przepuklina w bliźnie. Pozdrawiam
Przepuklina w bliźnie najpewniej. Żeby się upewnić trzeba iść do chirurga na konsultację. Zapraszam.
Z opisu wyglada to na przepukline. Zachęcam do kontaktu z chirurgiem
Dzień dobry!

Prezentowane objawy wskazują na przepuklinę w bliźnie po przebytej cholecystektomii. W razie nasilenie dolegliwości bólowych brzucha, okolicy blizny, powiększenia rozmiarów worka przepuklinowego lub problemów z pasażem przewodu pokarmowego wskazane może okazać się leczenie operacyjne.

Pozdrawiam serdecznie
Bartosz Cybułka