Jestem od razu w związku z facetem do które nic zbytnio nie czuje ale wiem że kocham sowiego byłego

2 odpowiedzi
Jestem od razu w związku z facetem do które nic zbytnio nie czuje ale wiem że kocham sowiego byłego fatca z którym mam dwójkę dzieci bardzo z nim bym chciała być on ze mną też ale boje się mu od nowa zaufać a z drugiej strony nie chce zranić odejściem obecnego partnera który jest dla mnie dobry i dla dzieci a także obecnego partnera akceptuje cała rodzina i gdy się dowiedziała że nawiązałam kontakt z byłym facetem są na mnie źli. A ja się w związku męczę z obecnym partnerem. Co w takiej sytuacji powinnam zrobić jak postąpić? Proszę o poradę.
Dzień dobry,
niestety decyzje powinna Pani podjąć sama.
Proszę się zastanowić co w związku z mężczyzną jest dla Pani najważniejsze, jakie ma Pani oczekiwania i potrzeby.
Czy chce Pani dać się porwać miłości, czy pozostać przy stabilizacji i poczuciu bezpieczeństwa?
Mówi się, że brak oczekiwań to brak cierpienia, ale należy mieć oczekiwania wobec partnera i rozważyć czy jest on w stanie je zrealizować.
Zakochujemy się w ułamku sekundy, ale żeby się odkochać, potrzebujemy trochę więcej czasu.
Czasami nieumiejętność odkochania się przysparza nam wiele dylematów, rozterek, rozczarowań, wzlotów i upadków oraz nie zawsze podpowiada podjęcie dobrych decyzji.
Proszę żyć dla siebie i dla siebie podejmować decyzje, nie dla mężczyzny, nie dla rodziny, nawet nie dla dzieci tylko dla siebie i swoich potrzeb, wtedy będzie Pani szczęśliwym człowiekiem.
Pozdrawiam
Z wyrazami szacunku
Agnieszka Petruczenko

Odnoszę wrażenie, że jeśli chodzi o obecny związek, to sama doskonale zna Pani odpowiedź na to, czy spełnia on Pani prywatne oczekiwania. Warto tutaj zadać sobie pytanie, jakie są Pani priorytety w związku i czy z obecnym partnerem czuje się Pani dobrze w różnych częściach życia - zarówno w sferze prywatnej, intymnej, jak i w sferze rodzinnej i tej dotyczącej szarej codzienności. Ważnym aspektem jest też to, jak ważna i adekwatna jest dla Pani opinia rodziny. Czy może być tak, że rodzina zwraca uwagę na coś, co Pani może w emocjach pomijać? Czy rodzina jest uprzedzona do byłego partnera, a jeśli tak, to czy słusznie? W kwestii ewentualnego powrotu do byłego partnera zaleciłabym Pani ostrożność - dobrze byłoby, gdyby przyjrzała się Pani temu związkowi bliżej i podjęła swoją decyzję w oparciu o fakty, a nie tylko silne emocje. Czy tamten związek był dla Pani dobry? Czy w jego trakcie były partner spełniał Pani oczekiwania? W takich rozterkach może Panią wesprzeć wizyta u psychologa lub psychoterapeuty, który pomoże Pani przyjrzeć się wielu aspektom tych relacji - zarówno z partnerami, jak i z rodziną - co ułatwi Pani podjęcie właściwej dla siebie decyzji.

Wszystkiego dobrego!
Magdalena Szopa