jestem na redukcji która trwa trochę ponad miesiąc, moim celem jest trzymanie sie deficytu, wplatam

2 odpowiedzi
jestem na redukcji która trwa trochę ponad miesiąc, moim celem jest trzymanie sie deficytu, wplatam codziennie słodycze, ważne żeby kalorie sie zgadzaly. Jednak czuje sie zmęczona (nie zniechęcona) i coraz bardziej kusi mnie żeby jednego dnia odpuścić i zjeść więcej, czekolade, chipsy.. wszystko to, na co mam ochotę. Czy taki cheatowy dzień bardzo wpłynie na proces redukcji i znacznie ją przedłuży czy jednak nie zrobi on wielkiej szkody?
Być może zastosowany deficyt energetyczny jest zbyt wysoki lub dieta jest niezbilansowana i stąd pojawiają się takie pokusy. Wszystko zależy od tego jak ten "cheatowy dzień" będzie wyglądał i jaka nadwyżka kaloryczna się pojawi, jeśli będzie ona niewielka to tylko nieznacznie wydłuży czas redukcji, ale na pewno nie zaprzepaści wypracowanych efektów, jeśli ta nadwyżka będzie znacząca to wtedy może ona w większym stopniu wpłynąć na czas redukcji. Myślę, że warto przeanalizować dotychczasową dietę, dostosowując jej kaloryczność, rozkład makroskładników, etc. dzięki czemu prawdopodobnie udałoby się zniwelować uczucie zmęczenia i uniknąć pojawiających się pokus bez negatywnego wpływu na proces redukcji :)

Dzień dobry,
z Pani wypowiedzi wynika, że zastosowana dieta odchudzająca jest zbyt restrykcyjna i niedoborowa. Takie forma redukcji niesie za sobą duże ryzyko efektu jojo ponieważ organizm będzie chciał nadrobić, często niestety z nawiązką, to czego mu brakuje. Jeśli nie ma Pani możliwości skonsultowania się z dietetykiem proponowałabym spróbować dowolnej aplikacji liczącej kalorie oraz makroskładniki aby sprawdzić jak mocno deficytowa jest Pani dieta i co należałoby w niej zmienić.
Pozdrawiam serdecznie