Jestem młodą kobietą. Mam takie pytanie.jestem w związku z meżczyzną, który ostatnio mi wyznał, że m

1 odpowiedzi
Jestem młodą kobietą. Mam takie pytanie.jestem w związku z meżczyzną, który ostatnio mi wyznał, że ma bakteriemię gronkowcowa złocistego we krwi. Czy istnieje ryzyko zarażenia się poprzez np dotyk, pocałunki, czy stosunek seksualny? Nurtujące jest to pytanie, trochę się obawiam i boje. Dziękuje, pozdr. Wgl istnieje szansa wyleczenia ?
Gronkowce to bakterie, które chodzą w skład flory fizjologicznej człowieka. Bakteriemia to stan (przejściowy), w którym bakterie pojawia się we krwi. Nie można mieć stale bakteriemii. Bakteriemia gronkowcowa nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla osób z kontaktu.