Jestem młodą kobietą i wydaje mi się, że cierpię na damski odpowiednik "przedwczesnego wytrysku", mi

4 odpowiedzi
Jestem młodą kobietą i wydaje mi się, że cierpię na damski odpowiednik "przedwczesnego wytrysku", mianowicie bardzo szybko osiągam orgazm łechtaczkowy (czasami poniżej minuty stymulacji). Przez to moje orgazmy nie są zbyt intensywne oraz czas trwania stosunku jest dla mnie mało satysfakcjonujący oraz wstydliwy (przez to w ogóle staram się przerywać stymulację co chwila, żeby nie zakończyć stosunku za szybko). Druga osoba nie rozumie, czemu unikam osiągnięcia orgazmu. Czy lekarz seksuolog jest w stanie pomóc w tej sprawie? Czy jest jakaś nazwa dla tego typu zaburzenia występującego o kobiet?
Dziękuję za zaufanie,
Nie lekarz seksuolog ale psycholog seksuolog może Pani pomóc.
Pozdrawiam

Może Pani przedłużyć stymulację stosując np maść znieczulającą Emla, pozdrawiam
Dzień dobry,
lekarz seksuolog powinien w sposób wyczerpujący pomóc Pani. Proponuję również wizytę u seksuologa psychoterapeuty. Klasyfikacja zaburzeń seksualnych obejmuje przedwczesny wytrysk u mężczyzny w przypadku kobiet są to wszelki awersje, brak reakcji genitalnej, brak przyjemności seksualnej, również nadmierny popęd.
Pozdrawiam ES
Szanowna Pani,
wyobrażam sobie, za ma Pani niesamowity potencjał seksualny! Rozumiem że w tej chwili korzystanie z niego nastręcza Pani nieco problemów i dostarcza trudnych emocji, na przykład wstydu nie sądzę jednak by opisane przez Panią zachowania składały się w obraz jakiegokolwiek zaburzenia. Badania wykazują, że intensywność orgazmów zalezy nie od lokazlizacji stymulacji a poznawczo afektywnego nastawienia oraz ogólnej satysfakcji ze związku zatem jeśli chce Pani głębiej przeżywać ograzmy spotkanie z seksuologiem może być bardzo pomocne- ale niech to będzie psycholog a nie lekarz.
Pozdrawiam serdecznie.