Jestem młodą kobietą i wydaje mi się, że cierpię na damski odpowiednik "przedwczesnego wytrysku", mi

4 odpowiedzi
Jestem młodą kobietą i wydaje mi się, że cierpię na damski odpowiednik "przedwczesnego wytrysku", mianowicie bardzo szybko osiągam orgazm łechtaczkowy (czasami poniżej minuty stymulacji). Przez to moje orgazmy nie są zbyt intensywne oraz czas trwania stosunku jest dla mnie mało satysfakcjonujący oraz wstydliwy (przez to w ogóle staram się przerywać stymulację co chwila, żeby nie zakończyć stosunku za szybko). Druga osoba nie rozumie, czemu unikam osiągnięcia orgazmu. Czy lekarz seksuolog jest w stanie pomóc w tej sprawie? Czy jest jakaś nazwa dla tego typu zaburzenia występującego o kobiet?
Dziękuję za zaufanie,
Nie lekarz seksuolog ale psycholog seksuolog może Pani pomóc.
Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Może Pani przedłużyć stymulację stosując np maść znieczulającą Emla, pozdrawiam
Dzień dobry,
lekarz seksuolog powinien w sposób wyczerpujący pomóc Pani. Proponuję również wizytę u seksuologa psychoterapeuty. Klasyfikacja zaburzeń seksualnych obejmuje przedwczesny wytrysk u mężczyzny w przypadku kobiet są to wszelki awersje, brak reakcji genitalnej, brak przyjemności seksualnej, również nadmierny popęd.
Pozdrawiam ES
Szanowna Pani,
wyobrażam sobie, za ma Pani niesamowity potencjał seksualny! Rozumiem że w tej chwili korzystanie z niego nastręcza Pani nieco problemów i dostarcza trudnych emocji, na przykład wstydu nie sądzę jednak by opisane przez Panią zachowania składały się w obraz jakiegokolwiek zaburzenia. Badania wykazują, że intensywność orgazmów zalezy nie od lokazlizacji stymulacji a poznawczo afektywnego nastawienia oraz ogólnej satysfakcji ze związku zatem jeśli chce Pani głębiej przeżywać ograzmy spotkanie z seksuologiem może być bardzo pomocne- ale niech to będzie psycholog a nie lekarz.
Pozdrawiam serdecznie.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.