Jestem mężczyzną, 27 lat, 183 cm wzrostu oraz 74 kg, od prawie trzech lat ćwiczę na siłowni. Nie sto

3 odpowiedzi
Jestem mężczyzną, 27 lat, 183 cm wzrostu oraz 74 kg, od prawie trzech lat ćwiczę na siłowni. Nie stosuję żadnej rygorystycznej diety, tylko częściową, rozpisaną przez trenera personalnego, oraz sam zbierając informację staram się eliminować z pożywienia nieodpowiednie składniki. Przed treningiem stosuję białko, około 1-1,5 g na kilogram ciała oraz zacząłem spalacz Animal Cuts. Ostatnio zauważyłem, że lewa pierś jest widocznie większa od prawej i prawie cały czas czuję mięśnie po lewej stronie. Zbiegło się to w czasie z rozpoczęciem stosowania Animal Cuts. Czy może to mieć jakiś związek czy przyczyn należy szukać gdzieś indziej?
Białko to raczej po treningu, przed węglowodany ewentualnie z dodatkiem białka. Poza tym proszę udać się do lekarza by wykluczyć zmiany chorobowe w obrębie Pana piersi.

Animal Cuts głównie ma na celu stymulacje poziomu katecholamin czyli hormonów odpowiedzialnych za spalanie tłuszczu, nie zawiera hormonów płciowych, mogących prowadzić do rozwoju ginekomastii lub lipomastii. Najprawdopodobniej przydała by się konsultacja nie u dietetyka lecz u fizjoterapeuty, żeby ocenił budowę anatomiczną, przeprowadził wywiad, przeanalizował wykonywany trening. Pozdrawiam
Zwiększenie rozmiaru lub dyskomfortu w jednym z mięśni piersiowych może wynikać z różnych przyczyn, niekoniecznie związanych z suplementacją. Przyczyną może być np. nierównowaga treningowa. Czasami różnice w rozwoju mięśni mogą wynikać z nierównowagi w treningu, czyli np. intensywniejszego obciążania jednej strony ciała w porównaniu do drugiej. Zawarte w spalaczach tłuszczu składniki, takie jak kofeina czy inne substancje pobudzające, mogą wpływać na układ nerwowy i mięśnie, ale to zawsze zależy od indywidualnej reakcji organizmu. Jeśli zauważyłeś zmiany po rozpoczęciu stosowania Animal Cuts, warto skonsultować się z lekarzem. Zalecam skonsultowanie się z lekarzem lub fizjoterapeutą w celu dokładnej oceny sytuacji. Mogą oni zbadać twoją postawę, przeprowadzić badanie fizyczne i ewentualnie skierować na dodatkowe badania diagnostyczne, jeśli będą to uznawać za konieczne. Jeśli masz obawy związane ze spalaczem tłuszczu, koniecznie omów to z lekarzem lub specjalistą ds. żywienia.