Jestem mężczyzną, 20 lat i od około 2 miesięcy mam problemy z oddychaniem. Zaczęło się jak podczas w

2 odpowiedzi
Jestem mężczyzną, 20 lat i od około 2 miesięcy mam problemy z oddychaniem. Zaczęło się jak podczas wznoszenia dywanu na 4 piętro coś naciągnąłem w odcinku piersiowym. Po wizycie u masażysty i nastawieniu problem zniknął na miesiąc i znów powrócił odkąd więcej siedzę przy komputerze. Nie czuję bólu w plecach , ale nie zależnie od pozycji , w której siedzę lub leżę , co chwilę czuję potrzebę wzięcia głębokiego oddechu. Czasami mam problem taki oddech złapać , ale po chwili się udaje. U fizjoterapeuty byłem jeszcze 2 razy, ale problem nie zniknął. Przy wysiłku fizycznym nie mam żadnych problemów z oddychaniem. Zauważyłem też, że gdy uniosę ręce do góry i zacznę nimi poruszać - mniej więcej w taki sposób jakbym kołysał dziecko, to powietrze samo wydostaje mi się z płuc , tak jakbym tymi ruchami wypychał z siebie powietrze. Fizjoterapeuta nie stwierdził uszkodzeń kręgosłupa , nie wiem czym to może być spowodowane. Dodam, że na stojąco problem jest bardziej męczący niż gdy położe się na plecach, a w nocy śpię bez problemów. Proszę o pomoc.
Dzień dobry,
Z objawów które Pan podaje możliwe że doszło do zablokowania któregoś z górnych żeber w kręgosłupie piersiowym. Po nastawieniu problem zniknął bo żebro zostało odblokowane. Nawrót dolegliwości wiązałbym z zmienionym napięciem w tkankach.
Sugeruję udać się do fizjoterapeuty w celu dokładnej diagnostyki i dalszego leczenia.
Jeżeli jest Pan z trójmiasto zapraszam na wizytę.
Z poważaniem

Wojciech Szreder

Dzień dobry, opisane przez Pana objawy nasuwają podejrzenie zaburzenia w obrębie struktur wewnątrzstawowych odcinka piersiowego kręgosłupa. Sugeruję udać się do fizjoterapeuty który specjalizuje się mechanicznej diagnostyce i terapii zespołów bólowych kręgosłupa który przeprowadzi dokładną analizę i diagnostykę mechaniczną (testy) i na ich podstawie wdroży odpowiednią i skuteczną terapię albo właściwie ukierunkuje co do dalszej, bardziej wnikliwej diagnostyki.
Sugeruję wizytę: Terapia kręgosłupa (kolejna wizyta) - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.