Jestem maturzystką. Wczorajszego dnia podczas w-fu niestety miałam malyw wypadek. Biegnąc z pewną sz

2 odpowiedzi
Jestem maturzystką. Wczorajszego dnia podczas w-fu niestety miałam malyw wypadek. Biegnąc z pewną szybkością przewróciłam się przez położenie mi nogi. Upadłam na prawy bark. Podczas upadku usłyszałam 'pyknięcie' w barku. Ból trzyma się dziś. Mam problem z podniesienie ręki,w którą kolwiek stronę. Ból odczuwam również przy ruszaniu barkiem. Gdy mówię, śmieje się, kaszle czy ziewam bardzo boli mnie prawa strona szyi,zaczynajac od pod żuchwy aż dodo końca szyi. Nie mam problemu z obracanie głowy. Wątpię żeby to był problem z kością, wydaje mi się że czułambym ból non stop, nie tylko przy ruchach. Nie wiem co to może być niestety. Liczę na odpowiedź. Z góry dziękuję:)
Dzień dobry,
W takich przypadkach warto od razu udać się do jednostki zajmującej się nagłymi wypadkami- SOR lub izba przyjęć. Konieczne jest przeprowadzenie badań obrazowych takich jak rentgen lub Usg aby moc wykluczyć złamanie. Z pewnością znajduje się tam stan zapalny wywołany urazem i z czasem jeśli nie będzie Pani reagować dojdzie do usztywnienia barku i znacznych ograniczeń ruchowych. Po diagnostyce zapraszam do fizjoterapeuty. Wtedy będzie czarno na biały z czym dokładnie pracować, a czego unikać. Dużo zdrowia

Należy zrobić rtg i wykluczyć bądź potwierdzić złamanie.
Podczas upadku odc. Szyjny mógł także ucierpieć, ruchy C mogą być kompensowane i wydaje się że są w normie, jest to do sprawdzenia na wizycie. Skłaniałbym się na uraz stawu a/c bądź ramiennego, nie wykluczone że obrąbek Stawowy, do weryfikacji podczas testowania impingement bądź niestabilności stawu barkowego.