Jestem leczony tabletkami Rezolsta i Descovy od 8 miesięcy, oraz zazywam lek na nadciśnienie Indapen

3 odpowiedzi
Jestem leczony tabletkami Rezolsta i Descovy od 8 miesięcy, oraz zazywam lek na nadciśnienie Indapen 1,5mg.Czy mogę czasem zastosować Mensil,ponieważ mam problem od czasu gdy do wiedziałem się, ze jestem dotatni(zanim założe gumę, penis opada). Dziękuje z góry za odpowiedź.
Ze względu na pobierane leki antyretrowirusowe, dawka Mensilu nigdy nie powinna przekroczyć 25 mg w ciągu 48 godzin. Dla bezpieczeństwa zaleciłbym jednak inne metody leczenia zaburzenia erekcji takie jak iniekcje do ciał jamistych czy Vytaros docewkowo - mozliwy do sciagniecia z Czech (firma wycofala sie z Polski z tym lekiem o ile wiem). Przede wszystkim nalezy poszukac psychogennych przyczyn zaburzenia - jak sam Pan podaje, mialo ono poczatek po otrzymaniu rozpoznania zakazenia HIV. Dlatego goraco zachecam do wizyty u seksuologa. Serdecznie pozdrawiam i zycze powodzenia w terapii!

Zalecam kontakt z lekarzem prowadzącym lub lekarzem urologiem lub seksuologiem w celu wyeliminowania organicznych przyczyn problemów z erekcją. Nadciśnienie może być jedną z przyczyn tej dysfunkcji. Wszystkie decyzje dotyczące farmakologii należy również konsultować z lekarzami.
Dzień dobry.
Kwestie łączenia leków oraz ewentualnych interakcji z lekami antyretrowirusowymi najlepiej konsultować z lekarzem seksuologiem lub lekarką seksuolożką.
Rozumiem, że odkąd dowiedział się Pan o zakażeniu HIV pojawiły się trudności ze wzwodem podczas nakładania prezerwatywy. To może świadczyć o dodatkowym stresie, w związku z czym warto porozmawiać o przyczynie tych trudności. Obawa i lęk związany ze współżyciem może wpływać na osłabienie erekcji (sztywności penisa). Jeśli upora się Pan z przyczynami tych trudności to leki na zwiększenie potencji mogą okazać się zbyteczne. Warto skonsultować się z terapeutą-seksuologiem lub terapeutką-seksuolożką, osobą, która zajmuje się również tematyką życia z zakażeniem.
Proszę pamiętać, że odpowiednio założona prezerwatywa chroni przed zakażeniem, a w sytuacji gdyby np. pękła lub się zsunęła jest możliwość leczenia poekspozycyjnego czyli po ryzykownej sytuacji. Jest też możliwość stosowania PrEP czyli profilaktyki przed ekspozycyjnej, tabletki do stosowania przed i po stosunku chroniące przed zakażeniem, dostępne już w Polsce.
Zachęcam do kontaktu ze specjalistą lub specjalistką bo zakażenie nie musi utrudniać Panu radości i przyjemności z satysfakcjonującego życia seksualnego.

Pozdrawiam.
Dominika Rajska