Jestem kobietą, mam sześćdziesiąt sześć lat, schorzenia które mnie dotyczą to: liczne guzki na tarc

1 odpowiedzi
Jestem kobietą, mam sześćdziesiąt sześć lat, schorzenia które mnie dotyczą to:
liczne guzki na tarczycy, eutyreoza.
W 2018r. miałam wycinany pęcherzyk żółciowy - od tego czasu mam podwyższone wyniki - AST - pięćdziesiąt cztery U/l [ <trzydzieści dwa ], ALT - sześćdziesiąt jeden U/l [ <trzydzieści trzy ], fosfataza alkaliczna - sto czterdzieści U/l [ trzydzieści pięć - sto pięć ], GGTP - osiemdziesiąt dwa U/l [ <czterdzieści ].
W morfologi zawsze podwyższone RDW - SDiCV, ostatnie wyniki: RDW - SD - sześćdziesiąt osiem i pięć dziesiątych fL [ trzydzieści sześć i cztery dziesiąte - czterdzieści sześć i trzy dziesiąte ] i RDW-CV - dwadzieścia dziewięć i dziewięć dziesiątych % [ jedenaście i pięć dziesiątych - czternaście i pięć dziesiątych ].
W tomografii klatki piersiowej: 'Niewielkie zmiany bliznowate z poszerzeniem drobnych oskrzeli przysercowo w segmencie piątym PP, guzek wielkości ośmiu milimetrów przyopłucnowo w segmencie dziesiątym PP oraz guzek wielkości czterech milimetrów w seg dziesiątym PL'.
W tomografii jamy brzusznej - 'pojedyncze uwapnione blaszki miażdżycowe w ścianie aorty i prawej t. biodrowej. W początkowym odcinku odejścia od aorty pnia trzewnego widoczne zwężenie do ok. cztery i pięć dziesiątych milimetra, po czym widoczne poszerzenie do ok. jedenastu milimetrów tuż przed podziałem na t.śledzionową i t.wątrobową. Podwyższenie densyjności tkanki tłuszczowej krezki.
Hipodensyjna struktura o podwyższonej densyjności (do ok. dwudziestu ośmiu HU) wielkości dziewięć milimetrów w biegunie górnym nerki prawej-gęsta torbiel? Złóg wielkości trzy milimetry w kielichu górnym nerki lewej. Miedniczki obu nerek nieco poszerzone w wymiarze AP szerokości do szesnaście milimetrów w nerce prawej oraz do siedemnaście i pięć dziesiątych w nerce lewej.'
W badaniu moczu wyszły mi leukocyty - dwadzieścia dwa /ul [ norma zero - sześć ]. CKD-EPI/2009 - sześćdziesiąt jeden i pięć dziesiątych [ >= dziewięćdziesiąt ]. Dodam też że w mojej rodzinie był nowotwór nerki.
Oprócz wymienionych badań, nieprawidłowe są jeszcze wyniki: czas APTT - tzrydzieści sześć i sześć dzieiątych s, czas protrombinowy (PT) INR - jeden, białko całkowite - cztery i siedemdziesiąt pięć setnych g/dl [ sześć i cztery dziesiąte - osiem i trzy dziesiąte ]. Leki które przyjmuję na co dzień to: Prestarium pięć mg, Nebivol pięć mg. Od kilku miesięcy bardzo źle się czuję. Rano kiedy tylko się przebudzę (ok.godz 5) czuję rozchodzący się po klatce piersiowej do pach czasem chłód a czasem ciepło, kołatanie i niemiarowe bicie serca, kręci mi się w głowie,trzęsą mi się ręce, nie mam apetytu a jak już nawet napiję się wody to mam mdłości. Dużo wcześniej pojawiły się zlewne poty, cały czas mi zimno, mam sztywne mięśnie, problem z wyprostowaniem się, kłopoty z pamięcią. Psychiatra, zapisał mi: rano- Pralex dziesięć mg, po południu - Pramolan pięćdziesiąt mg i wieczorem - Chlorprothixen piętnaście mg. Zaczęło mi strasznie skakać ciśnienie - w ciągu dnia mam od stu pięćdziesięciu/dziewięćdziesiąt p.sześćdziesiąt pięć do stu dziewięćdziesięciu/sto p. siedemdziesiąt, zazwyczaj wieczorem obniżało się już do stu dziesięciu/pięćdziesiąt pięć p.sześćdziesiąt pięć ale zdarzyło się też dwieście dziesięć/sto trzydzieści i znalazłam się na SORze. Zdarza się też że skacze tylko ciśnienie rozkurczowe w ciągu pół godziny potrafi się podwyższyć/obniżyć o dwadzieścia...
Chciałabym spytać czy mój stan nie może być spowodowany schorzeniami somatycznymi które wymieniłam wyżej? Czy ze względu na kłopoty z pamięcią, postawą, sztywnością mięśni i rękami należałoby wziąć pod uwagę chorobę Parkinsona? Czy pomoc psychiatry w moim przypadku jest trafna? Proszę o sugestię czemu należało by się baczniej przyjrzeć.
I odnośnie leków: Kiedy przyniosą poprawę? Czy problemy z ciśnieniem po nich z czasem się unormują? Dziwię się bo na ulotce wyczytałam że mogą tylko obniżać ciśnienie
Dziękuję
Ma pani tak zwaną wielochorobowość i sama nie rozwiąże swoich problemów zdrowotnych wymaga pani tak zwanego podejścia cholistycznego