Jestem kobietą 21 lat, 50kg,165cm, od około roku mam częste oddawanie moczu. Piję dziennie 0,5-1l a

1 odpowiedzi
Jestem kobietą 21 lat, 50kg,165cm, od około roku mam częste oddawanie moczu. Piję dziennie 0,5-1l a mocz oddaję 10-15 razy dziennie, w nocy wstaję 1 lub 2razy. Nie piję napojów moczopędnych. Najczęściej piję wodę gazowaną i soki. Oddaję mocz co ok pół godziny lub godzinę a piję regularnie w małych ilościach. Po oddaniu moczu zdążę wrócić i już czuję parcie na pęcherz i niedługo znowu muszę iść. Po wyjściu z toalety nie uczę ulgi tylko czuję że pęcherz nie opróżnił mi się do końca. Niczym się nie stresuje, badanie ogólne moczu, mocz na posiew, usg pęcherza, usg ginekologiczne, badanie ginekologiczne, cytologia, morfologia, cukier, tarczyca wyszły dobrze. Żadnych leków nie przyjmuje oprócz tabletek antykoncepcyjnych nevyonette które biorę od ponad roku. Czy to możliwe że to przez nie? Miałam miesiąc przerwy od nich ale nie zauwazylam poprawy. Po wizycie u urologa dostałam tabletki vesicare które brałam 2 miesiące. Nie mogłam po nich oddać moczu do końca szczególnie z rana ale mniej chodziłam do toalety. Po odstawieniu problem powrócił. Próbowałam pić wiecej wody ale też nie pomogło tylko jeszcze częściej chodziłam. Mocz jest jasnożółty nie raz przezroczysty i jest oddawany w normalnej ilości ani nie w małej ani dużej. Brałam również furaginę na pęcherz ale nie pomogło. Przy oddawaniu moczu nie czuję bólu ani pieczenia. Stosowałam zurawine i żuravit w określonej ilości przepisanej przez lekarza i też nie ma poprawy. Woda gazowana, niegazowana, herbata były zmieniane ale z każdą jest tak samo. Jaka może być przyczyna częstego oddawania moczu?
Przyczyną jest prawdopodobnie tzw. pęcherz nadreaktywny. Wskazane byłoby wykonanie badania urodynamicznego. Nie podała Pani, w jakiej dawce zażywała Pani Vesicare, może mniejsza dawka byłaby odpowiedniejsza.