Jestem 64 latka. OD 2 tygodni odczuwam bol pod prawa pacha i taki sam bol3prawej piersi.

1 odpowiedzi
Jestem 64 latka. OD 2 tygodni odczuwam bol pod prawa pacha i taki sam bol3prawej piersi.
Droga Pani, podstawowe pytanie do Pani. Kiedy wykonywała Pani ostatnią Mammografie piersi? Jeżeli było to ponad 2lata temu, powinna Pani ją wykonać. Jest to badanie przesiewowe czyli nie wymaga skierowania od specjalisty. Dodatkowo jeżeli boli Panią i niepokoi stan pachy prawej, zalecam wizytę u ginekologa celem zbadania piersi i węzłów chłonnych pach oraz ewentualnie wykonanie USG piersi i pach(skierowanie otrzyma Pani od ginekologa lub onkologa) . Te badania będą w stanie wykluczyć podejerznie zmian złośliwych w piersi i węzłach chłonnych pachy.
Poza tym piersi potrafią pobolewać pomimo, że nie ma w nich zmian złośliwych. Mogą to być torbiele(zmiany łagodne), może w ostatnim czasie spała Pani częściej na prawym boku i następował ucisk piersi, może biustonosz, który Pani nosi źle leży na piersi i powoduje jej ucisk.