Jestem 56 letnią kobietą. Trzy tygodnie temu miałam operację TVT. Po zabiegu czułam się bardzo dobrz

1 odpowiedzi
Jestem 56 letnią kobietą. Trzy tygodnie temu miałam operację TVT. Po zabiegu czułam się bardzo dobrze, przedtem miałam lekko obniżony pęcherz, częste parcia naglące i uczucie stałej wilgotności mimo suchości na wkładkach. 10 dni po zabiegu wzięłam Rowatinex - zażyłam 5 dawek. Po TVT czułam się bardzo dobrze - szczelnie i sucho. Teraz ciągle mam uczucie rozkurczenia pęcherza i wilgotności (chociaż wkładka jest sucha), mimo że od ostatniej dawki leku minął tydzień. Czy jest możliwe, że Rowatinex trwale zaszkodził i nie będzie już poprawy po zabiegu? Bardzo się tym martwię
Zabieg TVT nie gwarantuje skuteczności i o tym z pewnością informował operator. Przed zabiegiem standardem są próby nieoperacyjne (trening m. dna miednicy itd.). TVT może być skuteczne tylko w przypadku inkontynencji wysiłkowej. Jeśli było to nietrzymanie moczu z parcia to wskazanie do zabiegu było błędne. W przypadku nietrzymania moczu z parcia stosuje się najpierw leki np. solifenacetynę czy mirabegron…