Jestem 33-letnią pacjentką po cięciu cesarskim i dwóch operacjach usunięcia ognisk endometriozy (raz

4 odpowiedzi
Jestem 33-letnią pacjentką po cięciu cesarskim i dwóch operacjach usunięcia ognisk endometriozy (raz podskórnie w obrębie blizny a drugi raz głębiej - z mięśnia prostego). Szukam fachowej porady na temat ćwiczeń i ewentualnej rehabilitacji okolicy blizny po cc w Trójmieście. Bardzo proszę o informację czy jest możliwość uzyskania takiej pomocy w ramach NFZ.
Z poważaniem,
BW
Jeśli chodzi o NFZ trzeba popytać w placówkach które prowadzą zabiegi. Nie wszystkie realizują zabiegi typu terapia manualna lub cwiczenia indywidualne. Sam masaż to jedno, po przecięciu powłok brzusznych potrzeba specjalistycznej terapii przywracającej balans ciśnień w ciele i wiele innych. Dobry terapeuta to podstawa.

Zajmujemy się takimi przypadkami. Możemy wykonać niezbędne terapie i zabiegi oraz instruktaż ćwiczeń do samodzielnego wykonywania w domu.
Usługi świadczymy prywatnie.
Witam,
Ważne jest, aby znaleźć fizjoterapeutę zajmującego się rehabilitacje ginekologiczna lub uroginekologiczną.
Pozdrawiam
Witam. Jestem osteopatką i fzjoterapeutką. Pracuję z kobietami z tego typu problemami. Niestety nie mam umowy z NFZ, więc wizyty są odpłatne. Ale warto przyjść przynajmniej raz żeby ocenić jakie są u Pani problemy i jak mocno są nasilone. Na wizycie zalecam również autoterapię, ponieważ dużo można zazwyczaj zrobić samodzielnie w domu ale musi być to praca dobrana indywidualnie dla każdej Pacjentki. Samodzielne "kombinowanie" w domu może w niektórych przypadkach przynieść więcej szkody niż pożytku- niestety często widzę złe efekty takich samodzielnych poszukiwań w moim gabinecie.. Naprawdę bardo namawiam na zgłoszenie się przynajmniej raz do fachowca. Pozdrawiam serdecznie.