jest dla mnie nadznadzieja?

1 odpowiedzi
witam.Mam 30 lat,leczyłam się na depresję,Rok temu psychiatra bez mojej zgody umieścił mnie w szpitalu,mój stan się pogarszal a leki nie pomagały.Czuła że mogę posunąć się do najgorszego.Zdiagnozowala BPD. szpital był koszmarem dlatego że w domu zostały moje małe dzieci...Wpisałam się na własne rzadanie.Przestałam brać leki,bałam się lekarzy i minął rok a ja czuję się znowu gorzej,nie mam sił zyc. Wszystko mnie przerasta,z trudem otwieram oczy,tylko dzięki dzieciom w ogóle jest otwieram.Nienawidzę siebie,wszystkiego co robię.Nie mogę się od tego uwolnić.Boję się że już nie ma dla mnie ratunku.Czuję że wszyscy mnie nienawidzą,że jestem ciężarem.Boję się iść po pomoc,boję się że nikt nie jest w stanie mi pomóc.
Witam Panią,

pograniczne zaburzenie osobowości jest uznawane za ciężkie do leczenia, mimo to najnowsze badania pokazują, że można je skutecznie leczyć, a stan osób ciepiących na to zaburzenie znacząco może się poprawić. Oprócz leczenia farmakologicznego, osobowość borderline można leczyć przy pomocy psychoterapii. Najważniejsze aby szukała Pani dla siebie pomocy, a także starała się ufać terapeucie, co w przypadku BPD może być trudniejsze. Terapia pomaga uczyć się jak komunikować się z innymi oraz jak efektywnie wyrażać siebie. Możliwości jest wiele, dodatkowo proszę zorientować się w kwestii odpowiedniej diety, która pomaga ograniczać objawy zaburzeń, chodzi przede wszystkim o zrezygnowanie z wszelkich używek (kawa, herbata, papierosy, alkohol) które powodują nasilenie rozdrażnienia, dodatkowo rezygnacja z cukrów, a także wzbogacenie diety w suplementację kwasami Omega-3, które przyczyniają się do regulacji układu nerwowego, a także inne np. magnez, potas czy lecytynę itp., które także wpływają na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.
Jeśli odczuje Pani taką potrzebę, proszę skontaktować się ze mną przez pocztę e-mail lub stronę internetową, informacje znajdzie Pani na profilu znanylekarz lub w Internecie.

Pozdrawiam,

Diana