Jakiś rok temu wypadła mi plomba,okazało się,że dziura jest dosyć spora.Planowałam wyrwać ząb, nawet

5 odpowiedzi
Jakiś rok temu wypadła mi plomba,okazało się,że dziura jest dosyć spora.Planowałam wyrwać ząb, nawet go zatrułam. Niestety później miałam różnego rodzaju problemy osobiste,depresję,zaniedbałam sprawę.Zrobił mi się ropień, ale nic z tym nie robiłam.W końcu wychodzę na prostą, wiem,że bardzo to zaniedbałam i boję się różnego rodzaju powikłań itp, ale z drugiej strony wstydzę się iść do lekarza (bo to jest dosyć obrzydliwe- dziura jest już bardzo głęboka)i trochę boję,że już jest za późno ,że jeśli to ruszę będzie jeszcze gorzej.Czy jest jeszcze szansa,żeby to wyleczyć?
jest szansa , tylko z pani strony potrzebna jest chęć oraz pieniądze

zdecydowanie tak ,nie ma się czego wsydzić i bać trzeba leczyć
Dzień dobry, w tym momencie wszystko zależy od zdjęcia RVG. Ale im prędzej zgłosi się Pani do lekarza, tym szanse na uratowanie zęba będą większe ! Pozdrawiam dr Kręcisz
Dzień dobry, niestety obawiam się, ze może być kłopot z uratowaniem zęba. Prawdopodobnie jest albo do leczenia kanałowego lub wyłacznie do usuniecia. Dokładanie określić to mozna na podstawie rtg lub tomografii. Koniecznie radzę przełamać wstyd i udać się jak naszybciej do stomatologa.
Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, myślę że im prędzej podejdzie Pani do gabinetu tym szanse na wyleczenie zęba są większe. Proszę niczego się nie obawiać, gabinety są po to aby służyć pomocą właśnie w takich przypadkach. Pozdrawiam