Jakiś miesiąc temu wykonywałam polecane przez fizjoterapeutę ćwiczenia Austina Goha na TMJ (nie wiem

4 odpowiedzi
Jakiś miesiąc temu wykonywałam polecane przez fizjoterapeutę ćwiczenia Austina Goha na TMJ (nie wiem dlaczego). Zaufałam mu i bardzo tego żałuje. W efekcie skrzywił mi się nos i lekko odstaje szczęka w prawą stronę. Byłam u 3 specjalistów. Jeden zalecił noszenie szyn relaksacyjnych (nie mam bruksizmu i nigdy nie zgrzytałam zębami) i w sumie nawet nie powiedział co mi jest. Drugi powiedział też niewiele, głównie, że nie doszło do przemieszczenia krążka (mogę zamykać i otwierać buzie) i ma wrażenie, że to jakieś siły oddziałują na to miejsce. Ostatnia osoba uznała, że mam porażenie nerwu twarzowego i stąd taka deformacja. Widzę minimalną poprawę po ponad 12 zabiegach.
Jestem zrozpaczona, nie mam do kogo udać się o pomoc w czasie pandemii, jedynie obecny fizjoterapeuta, który uważa, że to nerw twarzowy. Moja psychika jest w złym stanie. Nic mnie nie boli. Jedynie 2 tyg temu bolało mnie zatkane ucho, ale po przeczyszczeniu w ośrodku zdrowia ból zniknął. Proszę o pomoc bo ledwo wytrzymuje to psychicznie.
W takiej sytuacji wizyta u fizjoterapeuty specjalizacym się w problemach ze stawem skroniowo - żuchwowym bym zalecał. Wtedy fizjoterapeuta dokona badnia na podstawie, którego zaproponuje Pani odpowiednia terapię do Pani problemu

Trzeba udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty na wizyty. Przez internet ciężko pomóc w takiej sytuacji. Pozdrawiam!
Proponuję wizytę u OSTEOPATY, pomijając czary i inne demoniczne tybetańskie ćwiczenia. W przeciwnym razie zostanie psychiatra, lub egzorcysta.
Z jakiego powodu konkretnie wykonywała Pani te ćwiczenia. Jakie ma Pani główne objawy, które w codziennym funkcjonowaniu przeszkadzają? Pisze Pani co zalecono Pani a nie podaje swoich dolegliwości. Czy była wykonana jakaś konkretna diagnostyka w kierunku Pani dolegliwości? Trudno więc wskazać drogę postępowania.