Jakis czas temu dostalem boli plecow miedzy lopadkami a dokladnie pod kapturem z prawej strony ciala

4 odpowiedzi
Jakis czas temu dostalem boli plecow miedzy lopadkami a dokladnie pod kapturem z prawej strony ciala bol pojawia sie tylko wtedy jak wykonuje jakies czynnosci naprzyklad malujac w domu sciany plledzlem po kilku godzinach takiej czynnosci bol zaczyna dawac znac o sobie to jest pieczenie jak by przykladanie goracego zelazka i strzypanie mocne wtedy staram sie broda dotykac kladk piersiowej aby mniej bolalo oczywiscie przestaje robic e czynnosci ta reka .mam wrazenie ze bol pojawia sie wtedy kiedy miesien pod kapturem lub karku zaczyna byc przemeczony tak jak by .mialem robiona tomografie komputerowa odcinka piersiowego prawej strony po wizycie z tym badaniem lekaz mi powiedzial ze nie mam dyskopati ala mam tak jak by wypchany rdzen i byc moze bol powstaje przrz to .nie wiem gdzie szukac pomocy o jakis czas temu pojawily sie bole w okolicach. Plecow na wysokosci prawej nerkin mam ciezka prace i myslalem ze to powod boli ktore sie pojawiaja sam nie wiem !bylem juz u kilku fizioterapeltow myslalem ze ktorys mi pomoze jakas terapia ala nie srety konczylo siejakims masazem masiwaniem tych miejsc bolacych po takiej wizycie myslalem ze bol minol tak minol ale nie na dlugo po trzech dniach w pracy bol powracal i tak juz 2 lata ti trwa.prosze o pomoc
Skoro terapie nie przyniosły oczekiwanych efektów to przyczyny mogą być dwie. Przyczyna bólu jest gdzie indziej i/lub zabrakło edukacji pacjenta. Chroniczne przeciążanie (Pana praca) musi zostać zrównoważone innymi zadaniami ruchowymi.

Witam .Prosze spróbować udać się do doświadczonego fizjoterapeuty pracujący metodą manipulacji powięziowej wg. Stecco ,metoda ta cechuje się wysoką skutecznością i trwałością efektu.
Witam serdecznie.
Polecam udać się do innego fizjoterapeuty który spojrzy na Pana postawę całościowo, przeanalizuje Pana nawyki ruchowe szczególnie te w pracy i znajdzie przyczynę która nie musi być w cale w miejscu bólu. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia profilaktyki z Pana strony o ktorej powinien Pan zostać poinformowany i nauczony.
Pozdrawiam
Robert Hetman
Dzień dobry. W celu uzyskania trwałych efektów terapii niezbędne jest połączenie jej z edukacją i zmianą niekorzystnych nawyków takich jak np. nieprawidłowa pozycja ciała podczas pracy. Sugeruję, aby spróbować intensywnej formy terapii jak np. FDM u terapeuty, który będzie w stanie pokazać Panu w jaki sposób funkcjonować żeby unikać nawrotów dolegliwości w przyszłości. Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę: Fdm - fascial distortion model - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.