Jakis czas temu bardzo balal mnie ząb. ( 6-stka na dole). Na bol pomagała woda zimna. Jednak nie wyt

1 odpowiedzi
Jakis czas temu bardzo balal mnie ząb. ( 6-stka na dole). Na bol pomagała woda zimna. Jednak nie wytrzymałam i pojechałam w nocy na pogotowie dentystyczne gdzie Pani stwierdziła że zrobila mi się kieszonka miedzyzebowa i widocznie tam zebrało się dużo bakterii itp. Przepłukałam mi ją, trochę pomogło ale dalej bolało. Umówiłam się normalnie do dentysty i na wizycie Pani powiedziała że nic tutaj nie widzi. Rozwiercili mi tego zeba dość głęboko, powiedziała że nic tutaj nie ma, jednak wlosyla mi lekarstwo po czym założyła plombę. Minęło 2 tygodnie bądź 3 i przy tym zębie na dziale powstał mi ropień. Mam go już 2 tygodnie. Po tym czasie sam mi się przebił i kiedy wyleci ropaa to się zmniejsza ale po dniu, dwóch znowu się pojawią ropa. Jestem już ummowiona do stomatologa ale dopiero za tydzień jednak chciałabym się dowiedzieć czy to coś poważnego. Powiem ze aktualnie ząb mnie nie boli, trochę boli przy T jak ścianę sobie dziaslo ale tak to nic.
Problem może być ze strony przyzębia (ropień przyzębny) albo zęba (ropne zapalenie tkanek okołowierzchołkowych). Leczenie polega na nacięciu ropnia, jeżeli jest to przetoka - możliwe przekłucie. W przypadku zęba - konieczne jest wykonanie leczenia endodontycznego (kanałowego). Przy objawach ogólnych (obrzęk twarzy, temperatura, ból głowy) leczenie możemy wspomóc antybiotykiem. Najlepiej udać się do lekarza w celu dalszej diagnostyki. Pozdrawiam!