Jakieś pół roku temu udałam się do lekarza rodzinnego z dziurka od ucha która ropiala od kolczyka st

1 odpowiedzi
Jakieś pół roku temu udałam się do lekarza rodzinnego z dziurka od ucha która ropiala od kolczyka stwierdzono zakażenie dostałam maść i antybiotyk który uczulil mnie na twarzy kazano zrobić mi wymaz lecz panie w labolatorium nie chciały tego zrobić stwierdzając ze przejdzie, bo jedna z Pan tez kiedyś tak miała minęło pare dni jednak moja Pani doktor się uparła wiec pobrali mi wymaz ale już z leczonego ucha i nic nie wyszło po jakimś czasie zaczęły swędzieć mnie uszy od środka i ropieć pani doktor sama pobrała mi wymaz z ucha a w czasie gdy czekałam na wyniki z wymazu zgłosiłam się do laryngolog od której dostałam antybiotyk krople do uszu i maść pomogło mi błyskawicznie później natomiast przyszedł wynik w którym wyszło ze wychodowano bardzo liczne Staphylococcus aureus MSSA . Poszłam z tym wynikiem do laryngolog która powiedziała, ze antybiotyk wcześniej który brałam był na ta bakterie a uszy mam zagojone wiec zakończyłam leczenie. Co prawda uszy cały czas swrdzialy jak i dziurka od ucha i kilka dni temu ucho znowu zrobiło się jakieś dziwne nie ropieje ale swędzi i dostałam wysypkę w okolicach brody i ust która swędzi a cała twarz wyglada jakby była poparzona i także swędzi lekarz rodzinny stwierdziła ze to znowu powrót bakterii. Co mam robić do kogo się udać, żeby w końcu ktoś mi pomógł ?
Szanowna Pani

objawy, które Pani podaje wcale nie muszą być związane z zakażeniem zwykłym gronkowcem MSSA, mogą między innymi być związane z alergię kontaktową (na składniki kolczyków czy innej biżuterii, np. nikiel, chrom, złoto, srebro, tytan). Warto udać się do alergologa i wykonać tzw testy płatkowe.
Pozdrawiam!

Dr ARW