Jakieś dwa lata temu przestał działać mi któryś (moze kilka) z mięśni pleców po lewej stronie. Nie m

3 odpowiedzi
Jakieś dwa lata temu przestał działać mi któryś (moze kilka) z mięśni pleców po lewej stronie. Nie miałem żadnego urazu. Stało się to po 3dniowym weselu (hektolitry alkoholu). Na poczatku czulem jakby zakwasy w miejscu od barku do szyi i z tyly koło łopatki. Nie mogłem bez duzego wysilku podnieść lewej ręki np z kubkiem herbaty w celu nawodnienia :) po kilku dniach ból się minimalnie zmniejszył, a zakres ruchu zwiększył. Mam trzy zdjecia napietych pleców w odstepach kilku dni czasu na ktorych widac jak miesnie powoli wracaja do normy. Jednak ból minął po jakimś tygodniu całkowicie, a zakres ruchu jest zauważalnie upośledzony. Np zdaje się nie działać mięsień odpowiedzialny za podnoszenie barków pionowodo góry. Widać asymetrie wzgledem prawego. Na siłowni też czuję, że lewa strona pleców "odstaje" mobilnoscia od prawej. Fizjoterapeuta stwierdził, że wszystko jest w porzadku. Niemiecki ortopeda stwierdził bez zadnych badań, że mam po prostu prawą strone silniejszą i przepisał masaż. Gdzie teraz szukać pomocy?
Dzień dobry,
Czy dalej ma Pan jakieś dolegliwości w odcinku szyjnym od czasu do czasu? W tej okolicy co początkowo? Proszę zasięgnąć porady jeszcze u innego Fizjoterapeuty bądź Neurologa, jeżeli faktycznie były takie objawy oraz nagły ubytek mięśni, możliwe że układ nerwowy był w to zaangażowany.
Pozdrawiam.

Witam też nasuwa się pytanie czy mieszanka alkoholi nie miała w tym wszystkim swojego udziału ponieważ na weselach jest również swojskie jedzenie i picie w połączniu z normalnym alkoholem mogło dojść do reakcji chemicznych i wpłynać na nerwy sterujące mięśniami wykonujące ruchy które zostały wyżej wymienione. Sugerował bym zrobić próbe na przewdodzenie nerwowe aby się o tym przekonać wykonując zwykłe prądy stymulujące i porównać która strona będzie lepiej reagować przy takim samym napięciu oraz w specjalistycznych gabinetach oraz poszukać pomocy u innych specjalistów. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek
Sugeruję udać się do fizjoterapeuty specjalizującego się diagnostyce i terapii zespołów bólowych kręgosłupa. Niewykluczone, że opisane symptomy mają swoje źródło w odcinku szyjnym kręgosłupa. Aby to potwierdzić albo wykluczyć konieczna jest wizyta diagnostyczna. Potwierdzenie pochodzenia objawów z odcinka szyjnego kręgosłupa powinno skutkować podjęciem właściwej i przeważającej większości przypadków skutecznej terapii manualnej lub za pomocą ćwiczeń leczniczych.
Sugeruję wizytę: I wizyta - terapia kręgosłupa poprzedzona diagnostyką - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.