Jakieś 5 lat temu miałam wypadek, który spowodował zniesienie lordozy szyjnej. Od tamtego czasu poja

2 odpowiedzi
Jakieś 5 lat temu miałam wypadek, który spowodował zniesienie lordozy szyjnej. Od tamtego czasu pojawiają się tzw. ataki bólu uniemożliwiające poruszanie głową i ból w lewej górnej kończynie. Ostatni w grudniu ubiegłego roku. W styczniu kupiłam poduszkę ortopedyczną co spowodowało iż ataki bólu się nie pojawiają, ale nadal odczuwam ból mięśni silniejszy po lewej stronie i ból podczas obracania głowy na boki. Jestem osobą aktywną Ćwiczę jogę, biegam jeżdżę na rowerze. Po jakimś czasie lewa ręka przestała boleć, ale ból przeniósł się na prawą rękę, co jest o tyle uciążliwe iż pewnych rzeczy nie mogę zrobić z taką siłą jak dotychczas. Pewne ćwiczenia takie jak podpory na rękach sprawiają mi kłopot mam wrażenie, że ręce, a zwłaszcza prawa jest bardzo słaba. W ubiegłym tygodniu miałam wykonane zdjęcie RTG kręgosłupa szyjnego - " Lordoza szyjna spłycona. Trzony kręgów i przestrzenie m/kręgowe typowej wysokości i budowy. Składowe kostne bez ewidentnych zmian pourazowych w rtg. " Proszę o podpowiedź co mogę zrobić aby sobie pomóc, nie chciałabym rezygnować z aktywności. Dziękuję za odpowiedź
Objawy o których piszesz wskazują na problem z układem mięśniowo-powięziowym. Są zaburzenia neurologiczne, osłabienie siły i ból, takie rzeczy kwalifikują się na terapię manualną. Znajdź w swojej okolicy dobrego fizjoterapeutę i rozpocznij leczenie nim problem będzie większy. Jeśli terapia zostanie dobrze poprowadzona to nie będzie potrzeby rezygnowania z aktywności. Pozdrawiam

Witam ogólnie przydał by się rezonans pierwsza rzecz nacisk na nerw c6-c5-c7. Przypuszczam że ból jest podobny do prądu czyli podrażniony nerw . Pomocne mogą być neuromobilizacje nerwu. Skręty szyja jeżeli boli w tym samym kierunku co skręt to będzie coś w kręgu . Tutaj mobilizująca pomoże. Znaleźć w okolicy jekigos terapeutę manualnego. Który to zdiagnozuje dokładnie