jakie znieczulenie zastosowac przy usunieciu guza jadra u chorego na serce?

1 odpowiedzi
CZY PAN DOKTOR ZAJMUJE SIE REGULACJA KARDIOWERTEROW DEFIBRYLATOROW.

CZY NIEWYDOLNOŚĆ SERCA Z UTRWALONYM CZESTOSKURCZEM KOMOROWYM
MOZE BYC PRZECIWWSKAZANIEM DO ZABIEGU USUNIECIA JADRA.
Przygotowanie oraz operacja u pacjentów z wszczepionym kardiowerterem defibrylatorem to złożona sprawa.
Jeśli chodzi o znieczulenie to niewielką przewagę ma znieczulenie zewnątrzoponowe.
Zabieg operacyjny najlepiej wykonywać w szpitalach w których jest możliwość programowania urządzeń wszczepialnych - kardiowerter. Chodzi o wyłączenie wykrywania przez urządzenie groźnych dla życia arytmii. Należy zrobić to bezpośrednio przed zabiegiem i ściśle monitorować przed, w trakcie i do czasu ponownego przeprogramowania urządzenia, urządzenie po prostu nie przerwie arytmii bo jej nie rozpozna (wcześniej wyłączyliśmy detekcję).
Zawsze operacja u pacjenta z niewydolnością serca jest zabiegiem o zwiększonym ryzyku sercowo naczyniowym. Ważna jest współpraca pomiędzy prowadzącym kardiologiem i anestezjologiem. To oni decydują o kwalifikacji do zabiegu.