Jaki wpływ i skutki uboczne ma picie energetyków przez 1,5 miesiąca, 5 dni w tygodniu (1 puszka na 1

2 odpowiedzi
Jaki wpływ i skutki uboczne ma picie energetyków przez 1,5 miesiąca, 5 dni w tygodniu (1 puszka na 1 dzień) przez młodzież w wieku 13 lat?
Energetyki to mocno przetworzone produkty. Samo picie ich nie jest zdrowe. Skutki uboczne mogą się nie pokazać po 1,5 miesiąca. Ale uważam że w tak młodym wieku na pewno nie warto tego pić. Organizm się rozwija i potrzebuje składników z których odpowiednio zbuduje układ kostny, rozwinie tkanki. Picie energetyka powoduje że organizm traci cenne składniki na trawienie tego i metabolizowanie do związków nie mających szkodliwego wpływu. Musi jeszcze zająć się ich wydaleniem. Traci zapasy wody, magnezu, wapnia, witamin szczególnie przeciwutleniaczy. Skutkami ubocznymi może być właśnie niedobór składników odżywczych a niedobory prowadzą do różnych chorób.

Skutki uboczne mogą ukazać się również w postaci kołatania, przyspieszonego bicia serca i nadmiernego pobudzenia. W tak młodym wieku nie ma potrzeby pobudzać się taki napojami. Może wystarczyłaby odpowiednia dawka snu, aktywność fizyczna, zadbanie w ciągu dnia o odpoczynek psychiczny, modyfikacja w diecie, żeby naturalnie nabrać energii.