Jaka jest recepta na zwiększenie odporności?

6 odpowiedzi
Witam. Ma pytanie co zrobić jak wzmocnić odporność - non stop mam jakieś infekcje stany zapalne praktycznie każdy zakątek mojego ciała to stan zapalny którego nie potrafię wyleczyć, a na antybiotyki już organizm uodpornił się. Pomocy co mam robić wszędzie mam stan zapalny: uszy gardło miejsca intymne noga. Mam 24 lata chore uszy z czego już obustronny niedosłuch, 10 lat zapalenie pochwy i grzybica tak boli wejście do pochwy, że nawet ani dotknąć nie mogę jej ani siedzieć z bólu nie mogę a noga 2 lata jest ciepła i ciągle muszę lód przykładać. Próbowałam już leczyć się naturalnie typu witamina C echinacea ocet jabłkowy itp. ale nic nie pomaga - pytanie czemu i co zrobić aby mieć odporność - poproszę receptę na zdrowe i odporność.
Nie ma jednej cudownej recepty "na zdrowie". Myślę, że musi pani wykonać szereg badań laboratoryjnych (morfologia, CRP, mocz- badanie ogólne, posiewy...), obrazowych (usg jamy brzusznej, ginekologiczne...) i konsultacje specjalistów (laryngolog,stomatolog...). Może najlepiej w ramach pobytu w szpitalu. Może ma pani jakieś źródło infekcji,które trzeba usunąć, albo genetyczne zaburzenia odporności albo zwyczajnie nieprawidłowy poziom glukozy we krwi..., lub też jedną z wielu innych przyczyn.

Trzeba zrobić kompleksowe badania. Nie da się leczyć ludzi poprzez internet.
Witam, zaburzenia odporności mogą się objawiać w różny sposób dlatego też bardzo ważna jest analiza dolegliwości, przebytych terapii, szczegółowe badania laboratoryjne. Terapia wymienionymi przez Panią sposobami może prowadzić w kierunku odwrotnym do spodziewanego. Proponuję zatem konsultację z lekarzem specjalistą w dziedzinie immunologii. Pozdrawiam
Nie badając pacjenta odpowiedź jest bardzo trudna. Proponowałbym wstępnie przyjmować Esberitox N 3x2 po 2 tabletki przynajmniej przez jeden miesiąc, jest to lek pełnopłatny ale niedrogi, każdy lekarz może wypisać. Pozdrawiam Czesław Drozd
Zdrowy tryb zycia - wlasciwa dieta, ruch, relaks
Leczenie antybiotykiem jest zawsze bronią obosieczną tj na jedno pomaga a na drugie szkodzi. Z opisu widać ,że jednak terapia byłą nieskuteczna i "wyjałowiła" organizm. Zawsze trzeba ważyć wskazania przed włączeniem kolejnego antybiotyku. Odporność trzeba zwiększać poprzez dietę , aktywność fizyczną, naturalne bakterie i odpowiednią higienę życia.
Unikać antybiotyków do sytuacji koniecznych. BD