Jak zwalczyć nerwicę w ciąży?

3 odpowiedzi
Od paru lat leczę się u psychiatry na nerwicę i rzeczywiście czułam się lepiej. Systematycznie brałam leki, które regulowały mój nastrój, jednak kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży to natychmiast je odstawiłam. Niestety, ciąża oraz związane z nią zmiany znowu wywołują u mnie nerwowość. Nie radzę sobie i odrzucam pomoc partnera. Jak zwalczyć nerwicę w ciąży, jeśli nie mogę brać leków?
Witam serdecznie,
Mam nadzieję, że Pani lekarz wie o tym ,że odstawiła Pani leki? Warto się z nim w tej sprawie skonsultować. Alternatywną lub równoległą formą terapii zachowań o podłożu nerwicowym jest oczywiście terapia, na której klient uczy się skutecznych sposobów radzenia sobie z trudnościami. Sposoby te mają za zadanie obniżenie napięcia i redukowanie stresu. Proszę pamiętać, że ciąża jest specyficznym stanem i pewien rodzaj rozchwiania emocjonalnego w ciąży jest normą z uwagi na zmiany hormonalne zachodzące w organiźmie kobiety.

"lekarze nie mogą zaprzeczać już, że zdrowie naszego ciała uzależnione jest od psychiki, a uzdrowienie psychiki jest możliwe poprzez wgląd w ciało i emocje. Traktowanie ciała w oderwaniu od doświadczeń o charakterze psychologicznym powoduje uzależnienie się od farmakologii, zniewala i ogranicza potencjał, którym dysponujemy". Gratuluję zajścia wciążę, a także faktu, że dzięki temu zrezygnowała Pani z lekarstw. Naturalnie jest możliwe zwalczanie nerwicy ( choć nie pisze Pani o jaką chodzi) metodami niefarmakologicznymi.
Najlepiej będzie, jeżeli zarezerwuje Pani sobie Pani wizytę u mnie na Chałubińskiego -
25 i 26 listopada są jeszcze wolne terminy. Pozdrawiam serdecznie Krzysztof Dudziński
Witam Panią,
Na szczęście farmakoterapia to nie wszystko. Psychoterapia jest również bardzo skuteczna w przypadku opisanego przez panią problemu. Radzę skonsultować się z psychoterapeutą pracującym w nurcie poznawczo-behawioralnym którego pani znajdzie w Poradniach Zdrowia Psychicznego gdzie przyjmują na NFZ oraz w gabinetach prywatnych.
W razie pytań prosze kontaktować się ze mną przez moją stronę wpisując w pasku: psychologtczew.pl

Pozdrawiam
Mikołaj Terczakowski