Jak wypełnić ubytki w uzębieniu?

6 odpowiedzi
Witam, od zawsze mam problemy, moje zęby kruszą się i łamią, niestety wcześniej nie było mnie stać na ich leczenie. W dolnej szczęce brakuje mi dwóch siódemek i jednej szóstki, w górnej czwórki i po drugiej stronie piątki. Jak wyglądałoby leczenie i ile by kosztowało?
Witam,
aby dokładnie oszacować "co i za ile" konieczna będzie wizyta w gabinecie. Zbadam stan uzębienia oraz całego układu narządu żucia, zrobimy prześwietlenia, żeby wykluczyć próchnicę wtórną, wokół wypełnień już istniejących, a także skorygujemy ewentualne złe nawyki higieniczne. A potem utniemy sobie miłą pogawędkę na temat oczekiwań i możliwości:) Następnie ustalimy indywidualny plan leczenia oraz szczegółowy kosztorys.

Podane informacje nie są wystarczające do wykonania dokładnego planu leczenia i kosztorysu. Jeżeli zęby się łamią i kruszą, to należy po pierwsze znaleźć i wyeliminować przyczynę tego stanu (może być ich bardzo wiele, np., zaawansowana próchnica, wada zgryzu, choroba okluzyjna, bruksizm). Uzupełnienie braków zębowych można wykonać za pomocą implantów, mostów, koron. Indywidualny plan leczenia i kosztorys wykonuje się dopiero po dokładnym badaniu pacjenta, na podstawie badań radiologicznych i po uwzględnieniu oczekiwań własnych pacjenta. Tylko wtedy lekarz może wybrać najlepsze i najtrwalsze rozwiązanie i pomóc pacjentowi. Nie podejmuję się ustalania planu leczenia ani jego wyceny zanim odbędzie się wizyta, bo to nieuczciwe (i niemożliwe). Serdecznie zapraszam :)
Witam.
Zapraszam na badanie stomatologiczne do naszego gabinetu, podczas którego będzie można ustalić plan leczenia i jego koszty. Trudno to zrobić nie widząc pacjenta. Badanie jest refundowane przez NFZ, więc nie wiąże się z żadnymi kosztami.Pozdrawiam
Witam,
Braki pojedynczych zębów najlepiej jest uzupełnić przez implanty zębowe, jesli na to pozwalają warunki panujące w ustach. Drugim rozwiazaniem, jesli chodzi o górny łuk mogą byc mosty porcelanowe. Cena leczenia, ustalana indywidualnie dla kazdego pacjenta. I zależy od ilosci zabiegów, potrzebnych do otrzymania zadowalajacych efektow estetycznych i funkcjonalnych.
To wszystko ustala się na wizycie ze szczególowym planem leczenia.
Zapraszm na konsultacje !
Najlepszym rozwiązaniem w łuku górnym byłyby 2 implanty + korony na nich. Można też zastosować tańsze mosty ale wiąże się to z oszlifowaniem sąsiadujących z luką zębów, także ostateczny wybór zawsze należy do pacjenta. Co do dolnej żuchwy również implanty są rozwiązaniem lub proteza szkieletowa. Ceny w każdym gabinecie są inne i zależą od użytych materiałów.
Problem najprawdopodobniej ma podłoże związane z wykonywaniem parafunkcji. Należałoby to skonsultować na miejscu. Jeżeli chodzi o koszty to zależą one od planu leczenia czy uzupełnienie braków zębowych odbędzie się za pomocą uzupełnień stałych (mosty) czy koron na implantach. Ciężko jest ustalić plan leczenia bez wykonania przeglądu, zdjęcia pantomograficznego oraz badania stawów skroniowo-żuchwowch i mięśni narządu żucia. Z pewnością należy również zastanowić się na istniejącymi w jamie ustnej wypełnieniami czy spełniają swoją funkcję stabilizacyjną. Wizyta w gabinecie stomatologicznym jest niezbędna. Na miejscu z pewnością wszystko zostanie dokładnie wytłumaczone oraz koszty przedstawione zostaną przed rozpoczęciem leczenia.