jak wyleczyc refluks żołądkowo-przełykowy

1 odpowiedzi
Witam.Mam 33 lata i cierpie ponad 2 lata na refluks żołądkowo-przełykowy mialem robiona 4 razy gastroskopie. Wykryto nadżerke i zapalenie przelyku, ostre zapalenie żoladka teraz to juz chyba przewlekłe. Badanie Histopatologiczne nie wykazalo bakterii Helicobacter Pylori. Wrzodow tez nie mam. Lekarze u ktorych mialem robione badanie przepisali mi lek Dexilant 60mg ktory mi nie pomogl, tez bralem inne tabletki Ranitidine 150mg, Ranigast Max, Nexium Control 20mg 2x, Nolpaza 20mg, Controloc Control 20mg 2x, Omeprazol 20mg 2x, Prokit 50mg 100 tab. tabletki do ssania Maalox bez poprawy. Tez codziennie rano pije siemie lniane na czczo i wieczorem. Wciaz mam bol w splocie słonecznym, pieczenie w klatce piersiowej i plecach, tez boli i piecze nadbrzusze, miewam nudnosci, bole glowy, czasem tez zawroty glowy, bol i kucia pod pachami. Schudlem ponad 10kg przez ta chorobe. Styl jedzenia tez mam zmieniony nie jadam dan smazonych,tlustych,slodyczy, nie pije kawy i gazowanych napojow z owocow to tylko banan i jablko. dodam ze nie pale papierosow i nie pije alkoholu. Boje sie ze moga byc powikłania...? Co robic i jak to wyleczyc ?
Dzień dobry. Pana problem jest schorzeniem funkcjonalnym, które nie leczone doprowadza do obecnej sytuacji a także może pogłębić istniejący stan. Dostępna farmakologia będzie zmniejszać objawy, często pomagać w funkcjonowaniu, jednak nie rozwiąże ona problemu np. nieprawidłowego funkcjonowania mięśnia zwieracza(refluks). Oczywiście refluks spowodowany jest jeszcze wieloma innymi zaburzeniami ( wymaga tego wywiad)jednak jest to dysfunkcja, którą można wyleczyć lub zdecydowanie zmniejszyć objawy z jego powodu. Po pomoc w tym przypadku proszę udać się do osteopaty.
pozdrawiam