Jak wyglada proces odchudzania z Pani pomocą

1 odpowiedzi
Ciekawi mnie jak wyglada u Pani praca nad budowaniem zdrowej sylwetki? Mam 173 cm, ok 30 kg nadwagi i obniżony nastrój. Mam też ogromny lęk przed jakakolwiek zmianą i czesto stosuję mechanizm ucieczki.
Kobieta przed trzydziestką
Witam, dziękuję że napisałaś bo to już pierwszy krok do tego że zdajesz sobie sprawę z tego w czym tkwi problem. Zanim zaczeły byśmy etap zmian związanych z dietą i stylem życia najpierw skupiła bym się nad innymi aspektami o których wspominasz czyli mechanizmami ucieczki. Skąd to się bierze, jak to wygląda, co jest w tym trudnego... W pracy z ludzmi pierw zaczynami zmiany na poziomie głowy, bo to tak naprawdę od niej wszystko się zaczyna i jeśli tam będziemy mieli ład, harmonię i zaakceptowanie tego co jest oraz zmian które zajdą dalej przystępuję do procesu zmiany nawyków. Bo przecież ustawić dietę, ćwiczenia to proste i każdy dietetyk to potrafi... ale dotrzeć do człowieka głębiej, pomóc mu przejsć przez kryzysy związane z motywacją a właściwie jej brakiem, bólem, zmiennymi nastrojami i utrzymaniem tego co osiągnął to już nie lada wyzwanie...Wiem bo sama schudłam 14 kg, przeszłam wszystkie etapy zmian i dziś mam świadomość że każdy może osiągnąć w życiu wszystko co chce. Trzeba to czuć i dać szansę sobie pomóc! Jestem coachem, coachem kryzysowym stąd moje inne, podejście do procesu związanego z odchudzaniem. Jeśli tylko będziesz potrzebowała. Jestem. Pozdrawiam. Zuza Łyczkowska