Jak wybielić swoje zęby?

6 odpowiedzi
Dzień Dobry. Mimo, że czasami aż nazbyt przesadnie dbam o stan swoich zębów, to mam duże problemy z tym, by były one białe. Dlatego zastanawiam się, czy są jakieś sposoby, żebym mogła to zmienić? Używałam już wielu preparatów do tej pory, jednak nie wszystkie okazywały się skuteczne. A naprawdę nie marzę o niczym innym, jak tylko śnieżnobiały uśmiech. Czy są naprawdę pewne metody, bym mogła go uzyskać?
trudno odnieść się jak nigdy nie widziałam Pani zębów i nie wiem co jest przyczyną koloru, osad, a może budowa? zapraszam na konsultację.

Dzień dobry!
Z pewnością na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu wpłynie zabieg profesjonalnego wybielania zębów.
Stosujemy dwie metody wybielania zębów: nakładkową oraz gabinetową. Metoda nakładkowa polega na wykonaniu dla Pacjenta indywidualnej szyny wybielającej (górnej i dolnej), która jest nośnikiem preparatu wybielającego o niższym stężeniu umożliwiającym przeprowadzanie zabiegu wybielania w domu (szyny wraz z preparatem zakłada się na noc przez 10-14 dni). Metoda gabinetowa - przeprowadzana jest przez lekarza stomatologa, który aplikuje bezpośrednio na zęby preparat wybielający o wysokim stężeniu. Preparat ten jest dodatkowo aktywowany chemicznie, tak aby efekt wybielenia zębów nastąpił już po pierwszej wizycie (po około 1,5 godzinie).
Przy każdej z metod wybielania, niezależnie od rodzaju aktywatora należny wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia wrażliwości zębów po zabiegu.
Efekt wybielania zależy od podatności szkliwa na działanie nadtlenku wodoru (substancja aktywna w preparatach wybielających), a długość jego utrzymania zależy od diety Pacjenta (kawa, herbata, wino, tytoń), a także od metod higienizacji domowej zębów (częstość szczotkowania, czyszczenie nicią dentystyczną itp.). Dla utrzymania długofalowego efektu zalecane jest wybielanie co 12 miesięcy (tzw. dawka przypominająca).
Jeżeli Pacjent stosuje się do opisanych przez lekarza stomatologa zaleceń zarówno przed jak i po zabiegu wybielania oraz jeśli metoda wybielania jest dostosowana indywidualnie dla Pacjenta wybielanie jest bezpiecznym zabiegiem.
Przed każdą z tych metod wybielania należy przeprowadzić badanie stomatologiczne, które wykluczy ewentualne ubytki próchnicowe, kamień nazębny, ubytki przyszyjkowe, które przed zabiegiem wybielania należy wyleczyć.

Z poważaniem
Honorata Krawczykowska
Polecamy Philips Zoom Advanced i proszę pamiętać że żadna metoda nie daje trwałego efektu.
Dzień dobry.
Osobiście uważam, że ogólnodostępne preparaty na rynku nie działają. Pasty wybielające albo mają zwiększony wspólczynnki ścieralności alebo dodawana jest substancja, która sprawia że dziąsła są delikatnie podrażnione, przez co bardziej czerwone, a większy kontrast między białymi zębami a zaróżowionymi dziąsłami to efekt pozornego wybielenia. Są tez pasty do zębów tzw profesjonalne dostępne w aptekach lub w gabinetach stomatologicznych, które moim zdaniem nie działają.Właściwie wszystkie dostępne preparaty do wybielania sprawdzałam na sobie i nie widziałam żadnego efektu. Swoje własne zęby wybielałam profesjonalnie kilka lat temu metodą nakładkową i efekt utrzymuje się do dziś. Wystarczy raz na pół roku na 2 godz założyć nakładki z żelem (nakładki nadal są te same- wiec nakładów finansowych z wyjątkiem żelu wybielającego nie ma żadnych ). Uważam, że jest to jedyna skuteczna metoda wybielania, z najdłużej utrzymującym się efektem. Ale muszę dodać, że nie każdy kolor zębów wybieli się do śnieżnobiałego. Zęby z grupy kolorów C i D bardzo ciężko wybielić jakąkolwiek metodą i satysfakcja pacjentów nigdy nie jest pełna. Dlatego przed rozpoczęciem wybielania należy wraz z pacjentem z kolornikiem ocenić kolor wyjściowy i poinformować o spodziewanych efektach.
W naszym gabinecie stosujemy wyłącznie metodę wybielania nakładkowego.
Z poważaniem
Małgorzata Zając
Witam serdecznie,ze swojej strony mogę polecić Pani środek opalescence(żel wybielający),który aplikuje się na noc do specjalnie wykonanych przez stomatologa szyn elastycznych.Jest to sprawdzony środek,ponieważ sama sprawdziłam na sobie i koleżankach:)) więc jeśli stomatolog oceni stan zębów nadający się do wybielania to polecam:)
Witam!
!00% skuteczność ma w tym przypadku wybielanie zębów.
Jest to jednak sprawa indywidualna i konieczna jest konsultacja w gabinecie.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska