Jak sobie radzić z kryzysem w związku?

5 odpowiedzi
Dzień dobry, od jakiegoś czasu przechodzimy kryzys w związku. Jesteśmy razem już rok. Czytałam, że właśnie w tym okresie następuje kryzys, czyli w naszym przypadku - ciągłe kłótnie, nie dogadywanie się i miłe rozmowy zakończone płaczem lub wyzwiskami. Czasami zastanawiam się czy my, aby na pewno do siebie pasujemy, ale po chwili dochodzę do wniosku, że my musimy to przetrwać. Jak sobie radzić z kryzysem w związku?
Ponieważ związek trwa tak długo jak długo zaspokajane są wzajemne potrzeby, należy pytać partnera: "Co jest dla Ciebie ważne w naszym związku?" Oraz prosić o takie pytanie w stosunku do siebie. To pytanie odkrywa potrzeby i można je wtedy zaspokajać.

Dzień dobry,

Kryzysy występują na różnym etapie wspólnego życia. Zazwyczaj dotychczasowe sposoby radzenia sobie stają się niefunkcjonalne, a sam kryzys jest informacją, by wspólnie stworzyć nowe, bardziej funkcjonalne.
Rok czasu to też wystarczający okres, by czuć większe zaufanie do siebie nawzajem i pozwolić sobie otworzyć się przed drugą osobą bardziej. Jest to, wbrew pozorom, jedna z przyczyn częstszych konfliktów, jest w nas większa zgoda na wypowiadanie i bronienie swoich potrzeb.
Czasem rozwiązaniem konfliktu może być jedna lub więcej rozmów, gdzie jedną z obowiązujących zasad jest mówienie o sobie i swoich emocjach i niedoprowadzanie do eskalacji emocji. Tematem rozmowy może być to, w jaki sposób postrzegam zmiany w naszym związku. Czasem rozmowa we dwoje nie wystarcza i wówczas pomocna będzie wizyta u specjalisty, który ma doświadczenie w pracy z parami.

pozdrawiam
Witam najlepiej odwiedzić psychoterapeutę i przeprowadzić wstępnie 3 lub 4 sesje terapeutyczne dla par. Pozdrawiam i zapraszam
Witam. Myślę, że warto zadać sobie pytanie co sprawia, że nadal chcecie ze sobą być, jakie są Wasze oczekiwania w stosunku do związku. Dobrze byłoby przyjrzeć się jakie są powody kłótni, czy są to sprawy ważne i fundamentalne czy raczej błahe i powierzchowne? Może pojawiającego się konflikty wynikają z kłopotów w komunikacji? W Pani liście jest za mało informacji żeby można udzielić wyczerpującej odpowiedzi. Zachęcam do konsultacji z terapeutą par. Pozdrawiam serdecznie Anna Szabłowska
annaszablowska-psychoterapia.pl
Witam aby móc dokonać wstępnej diagnozy sytuacji problemowej i zaproponować strategie wyjścia z problemu konieczne będzie poznanie większej liczby symptomów występujących w waszym związku. Konieczne więc będzie spotkanie podczas tradycyjnej wizyty bądź konsultacje online na które serdecznie zapraszam.
Bywa że kryzys w związku jest jedynie etapem rozwojowym związku, bywa również że jest przejawem większych problemów które mogą prowadzić do rozpadu związku.

Pozdrawiam serdecznie
Radek Szafrański
Psycholog, Psychoterapeuta
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.