Jak radzić sobie z problemami w związku?

7 odpowiedzi
Do niedawna myślałam, że problemy moje i mojego partnera są przejściowe. W końcu, nie ma chyba pary, która dogadywałaby się w każdej kwestii. Jednak teraz widzę, że wykazujemy wobec siebie coraz większą niechęć. Nie rozmawiamy ze sobą w ogóle. Czuję się tak, jakbym mieszkała z obcą osobą. Stąd moje pytanie: jak radzić sobie z problemami w związku?
Szanowna Pani, bardzo trudno mi udzielić odpowiedzi na Pani pytanie, ponieważ nic Pani nie pisze jaka jest przyczyna niechęci? Czym jest ta niechęć? Czy chodzi o wzajemną wrogość? Czy zbyt mało spędzanego wspólnie czasu?
Może warto by było gdyby szczerze porozmawiała Pani z partnerem na temat tego, co się dzieje w Państwa związku, żebyście państwo zastanowili się, co jest przyczyną obecnej sytuacji. Czy inwestowanie czasu w inne aktywności przez Panią i/lub partnera np.: kariera, hobby? Czy to co się dzieje jest naturalną zmianą w związku? Czy Państwa oczekiwania w związku są podobne i podobnie wyobrażacie sobie codzienne życie?
Pierwszym krokiem do zmiany mogłoby być wspólne spędzanie czasu w taki sposób, który obojgu Państwu sprawia satysfakcję. Co lubiliście robić razem zanim relacja się popsuła? Może warto do tego wrócić.
Być może pomocna okaże się dla Pani książka "Miłość nie wystarczy" Aarona Becka, może inspirujący okaże się dla Pani wykład Prof. B.Wojciszke "Miłość i jej przemiany", do obejrzenia na youtube dostępna jest też książka o tym samym tytule.
Pozdrawiam

Skoro samodzielne próby poradzenia sobie w problemem nie przyniosły rezultatów, warto skorzystać z terapii dla par, podczas której będziecie mogli Państwo przyjrzeć się źródłom trudności i znaleźć sposoby ich rozwiązywania.
Witam.Odpowiedź na pytanie, jak sobie radzić z problemami w związku jest trudna. Są różne problemy i różne osoby - na podstawie tego, co Pani napisała trudno jednoznacznie stwierdzić o co chodzi.
Tak jak zrozumiałem, jednym z waszych problemów jest to, że unikacie siebie, unikacie komunikacji. Komunikacja w związku jest niezwykle istotna. Aby się dogadać, porozmawiać o potrzebach, emocjach i tym, co wam przeszkadza potrzebna jest chęć porozumienia. Być może nie ma pary, która dogaduje się w każdej kwestii, jednak ważne, żeby starali się cały czas dojść do jakiegoś porozumienia, szczególnie w ważnych sprawach. Ważne jest, aby każde z was chciało porozumienia - bez woli kompromisu, współpracy i zrozumienia, ciężko wam będzie poprawić waszą relację.
Witam,
Problemy w związku są nieuniknionym jego elementem. Jeśli zaczynają przeszkadzać, jeśli burzą dotychczasowy pokój dobrze jest przyjrzeć im się z bliska. Porozmawiać na ich temat z partnerem; odnaleźć te chwile, które wcześniej dawały szczęście. Czasem potrzebna jest terapia partnerska. Jeśli jednak takie działania nie pomagają warto zastanowić się nad słusznością bycia z osobą, która jest coraz dalej.
Witam,

Odpowiedź na pytanie: jak radzić sobie z problemami w związku? jest odpowiedzią niemożliwą do udzielenia ze względu na to, że nie ma uniwersalnej odpowiedzi, pasującej do każdej pary, każdych problemów z związku. Opisała Pani sytuację w związku, do której, aby znaleźć rozwiązanie oraz możliwość poprawy relacji, należałoby odszukać jej początkowo przyczyny, przyjrzeć się przebiegowi, emocjom oraz wielu innym czynnikom, które nie sposób opisać na łamach portalu. Proponowałabym Pani udanie się w miarę możliwości na konsultacje do psychologa, samej lub z partnerem, w celu lepszego poznania Państwa problematyki relacji, poznania punktów widzenia, specyfiki związku, aby móc podjąć odpowiednie kroki. Pozdrawiam serdecznie, MM
Sugeruję wizytę: - 90 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry. To, czy Państwa kłopoty w związku są przejściowe czy nie zależy tylko od Was. Czy Państwo o tym rozmawiacie? Problemy w związku zdecydowanie wymagają rozmawiania a nie milczenia. Jeśli nie zaczniecie rozmawiać ze sobą to problem będzie się tylko utrwalać i pogłębiać. A jeżeli rozmowa już teraz jest bardzo trudna lub kończy się z reguły kłótnią to potrzebna jest Państwu konsultacja psychologiczna. Do czego zachęcam.
Pozdrawiam
.Barbara Tubielewicz
Witam,
pisze Pani o problemie w związku, opisane trudności jak niechęć i brak komunikacji są wskazaniem to pracy nad relacją partnerską w toku psychoterapii i nazywane jest terapią par. Zapraszam Państwa oboje na rozmowę w Gabinecie.