Jak poradzić sobie ze zdradą partnera?

7 odpowiedzi
Zupełnie nie wiem, co zrobić i jak sobie poradzić, ponieważ parę dni temu przypadkowo odkryłam, że mój partner mnie zdradza. Oczywiście, od razu chciałam wyjaśnić całą sytuację. On przyznał się do wszystkiego i przekonywał, że zakończył znajomość z kobietą, z którą się przespał. Chce odbudować Nasze relacje. Jednak lęk przed kolejną zdradą, który mam w sobie jest zbyt silny. Co mam zrobić?
Witam. Pani lęk jest zrozumiały, doświadczyła Pani bardzo trudnego przeżycia, z którym wiąże się wiele negatywnych uczuć i myśli - również dot. siebie. Pozytywną rzeczą jest fakt, że partnerowi zależy na odbudowaniu relacji, ponieważ wymaga ona wzajemnej współpracy. Warto wspólnie rozmawiać o związku, łączącej Państwa relacji, przyjrzeć się im na nowo, zrozumieć, zapytać siebie samych o własne potrzeby, zapytać o potrzeby partnera, określić wzajemne oczekiwania wobec siebie, być może zdefiniować je na nowo itp. Taki kryzys może być sygnałem, który pozwoli skierować swoją uwagę na związek i relację i przyczynić się do pozytywnej zmiany - niezależnie od wybranego kierunku i ostatecznych decyzji.

Zapraszam na spotkanie :)
Witam serdecznie, nie ma jednej dobrej rady, która pomoże poradzić sobie ze zdradą partnera. Jednak to co bardzo ważne w takiej sytuacji to dopuszczenie do siebie wszystkich emocji, jakie sytuacja wywołuje i pozwolenie sobie na ich przeżycie oraz wyrażenie. Zdrada jest wydarzeniem, o którym nie da zapomnieć, gdyż burzy zaufanie do drugiej osoby. Istotne jest słuchanie siebie i swoich odczuć. Kiedy emocje wybrzmią można podejmować próby zrozumienia sytuacji, jej przyczyn i konsekwencji prowadząc rozmowy z partnerem. Warto dać sobie czas przy podejmowaniu jakichkolwiek dalszych decyzji i odpowiedzeniem na pytanie czy stracone zaufanie da się odbudować. Pozdrawiam
Witam,

Pani lęk jest dla mnie całkowicie zrozumiały. Zdrada jest bardzo trudnym doświadczeniem, powoduje utratę zaufania i poczucia bezpieczeństwa w związku. Taka sytuacja wymaga refleksji obojga partnerów. Należy przyjrzeć się Waszej relacji, zazwyczaj obie strony mają swój udział w zdradzie. Szczególnie ważne jest teraz aby spróbowała Pani "pobyć przy sobie", przy swoich aktualnych uczuciach, potrzebach i dokonała autorefleksji czy zdrada dyskwalifikuje partnera w Pani oczach, sercu i czy Pani chce pozostać w tym związku. Proszę pamiętać, że zdrada jest ludzkim czynem, a ludzie popełniają błędy. Kluczowe jest czy za tym błędem idzie odpowiedzialność i szczera chęć pracy nas sobą i relacją, dobra wola obu stron. Zawsze może Pani skorzystać z psychoterapii by móc zrozumieć co się wydarzyło, dlaczego i jaką decyzję w związku z tym podjąć. Życzę by była autonomiczna, powodzenia.

KJ
Sugeruje wizytę u specjalisty. Twoje lęki są uzasadnione i masz prawo do obaw. Często terapia par pomaga, natomiast czasem bywa tak, że związek okazuje się toksyczny i wyniszcza nas samych.
Witam
kryzys w relacji w jakim się znaleźliście jest jednym z najcięższych do rozwiązania jednakże jeśli zdrada miała charakter incydentalny a w Was jest determinacja i wola walki o związek jesteście w stanie wyjść obronna ręką z tego kryzysu. Myślę że najlepsze efekty będziecie mieli jeśli zdecydujecie się na terapię par.
Pozdrawiam
Radek Szafrański
Psycholog, Psychoterapeuta
Rzeszów
Witam. Zdrada w związku to bardzo bolesne przeżycie i wiąże się z ogromem negatywnych emocji. Jeśli chcą Państwo odbudować relację to oczywiście warto podjąć działania w tym kierunku. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z kilku sesji terapii par tak aby wyjaśnić powstałą sytuację, uwolnić emocje z tym związane w i bezpieczny i nieraniący sposób. Pani lęk jest w tej sytuacji zupełnie zrozumiały. Warto porozmawiać o tym z psychologiem. Pozdrawiam serdecznie