Jak poradzić sobie ze zdradą męża?

1 odpowiedzi
Kompletnie nie wiem, jak mam sobie poradzić ze zdradą męża. Myślałam, że będę mu w stanie wybaczyć, jednak teraz widzę, że jest to niemożliwe. Za bardzo mnie zranił. Jesteśmy małżeństwem od 10 lat. Nic nie wskazywało na to, że czegoś mu brakuje. A tymczasem znalazł młodszą kochankę. Jestem zrozpaczona, czuję się nieatrakcyjnie. Nie potrafię mu na nowo zaufać. Czy musimy skorzystać z terapii?
Dzień dobry.
Psychoterapia jest dobrowolna, nie musicie z niej państwo korzystać, a jeśli już to obie strony powinny być do tego zmotywowane. Rozumiem, ze bardziej Pani pyta o to czy warto z takiej psychoterapii skorzystać.
Warto skorzystać z psychoterapii małżeńskiej, ponieważ pomoże ona przeanalizować Waszą relację i dostarczy wielu istotnych informacji na temat Waszego wspólnego funkcjonowania. Być może odkryje obszary, które zostały przemilczane bądź zaniedbane w małżeństwie.
Psychoterapia małżeńska może też Wam pomóc podjąć decyzję, co do kontynuowania związku, pomóc w przekonaniu się czy potrafi Pani wybaczyć czy też rzeczywiście się to nie uda.
Innym rozwiązaniem jest także psychoterapia indywidualna, która może Pani pomóc uporać się z trudnymi emocjami związanymi ze zdradą, spojrzeć z innej perspektywy na związek oraz swoją w nim rolę, swoje poczucie kobiecości i atrakcyjności.