Jak poradzić sobie z emocjami? Witam. Jestem z mężczyzną, który jest po rozwodzie. Ma dwoje dziec

3 odpowiedzi
Jak poradzić sobie z emocjami?

Witam. Jestem z mężczyzną, który jest po rozwodzie. Ma dwoje dzieci - dorosłą córkę i 14 letniego syna. Zaakceptowałam ich od samego początku. Ich mama postanowiła zamieszkać z innym facetem i wyprowadzić się do innego miasta - zostawiając ich pod opieką dziadka. I tu się zaczyna problem, ponieważ cała opieka spadła na mojego faceta i jego rodziców. Córka jest dorosła - ma swój świat a syn przychodzi na weekend, teraz częściej bo są wakacje. Do mamy jedzie na tydzień, nie chce więcej i przeważnie w wakacje lub święta. Od ostatniego czasu bardzo mnie to irytuje i nie mogę sobie poradzić z emocjami. Bije się z myślami (dlaczego jest tu a nie w domu z dziadkiem). Irytuje mnie jego ciągła obecność! Działa to na mnie jak płachta na byka ale zaciskam zęby! Mamy razem synka w wieku szkolnym. Każdy mi mówi ze widziały gały co brały, ale jednak nie wiedziałam, że jego eks porzuci dzieci i cała opieka spadnie na mojego faceta. Przerasta mnie ta sytuacja, przez to kłócimy się z partnerem. W nocy nie mogę spać, ciągle myślę co zrobić, płaczę, moje emocje sięgają zenitu! Boję się, że wybuchnę! Bardzo się tym przejmuje co odbija się na mnie i na moim dziecku. Dziękuję.
Dzień dobry, aby móc radzić sobie efektywnie z emocjami, najpierw należy dotrzeć do ich źródła. Sytuacja w której się Pani znajduje nie jest łatwa i to że pojawiają się w Pani określone emocje z nią związane jest normalne. Kluczowe wydaje się tutaj dotarcie do odpowiedzi co dokładnie Panią irytuje w obecności dzieci Pani męża oraz co musiałoby się stać aby poczuła się Pani lepiej. Pani opis sytuacji jest ogólny, a być może podczas bezpośredniej sesji z psychologiem udałoby się dotrzeć do sedna Pani uczuć. Ich powodów może być wiele. Może to być irytacja związana z poczuciem odtrącenia; dzieleniem czasu pomiędzy Panią i dziecko, a dzieci z poprzedniego małżeństwa; a być może dotyka Panią coś w zachowaniu określonych osób? Warto zgłosić się w tym temacie do psychologa, który pomoże w dotarciu do źródła Pani emocji i potrzeb, a dalej, wesprze Panią w przygotowaniu się do komunikacji z partnerem i wypracowaniu alternatywnych rozwiązań. W razie chęci i potrzeby zapraszam do kontaktu:) Pozdrawiam

Przychylam się do wszystkiego, co napisała wcześniej Pani Alicja. Dodatkowo, sugeruję podjęcie wsparcia psychologicznego, zanim dojdzie do wspomnianego przez Panią wybuchu. Nikt nie jest w stanie żyć cały czas z zaciśniętymi zębami, Pani również i to zupełnie normalna rzecz. Myślę także, że jeśli sprawa tyczy rodziny, w tym dzieci, pomocna może okazać się konsultacja rodzinna, czyli spotkanie nie tylko z panią, ale także z pani partnerem. Być może tym sposobem ciągłe kłótnie uda się zamienić na otwarty dialog we wspólnej sprawie, jaką jest opieka i wychowanie dzieci. Proszę pamiętać, że ta sprawa nie spoczywa tylko na Pani barkach. Pozdrawiam serdeczne i życzę powodzenia
Dzień dobry, opisuje Pani sytuację, która wzbudza w Pani duże napięcie i jest przyczyną wielu trudnych przeżyć. Pisze Pani o kłótniach z partnerem i o trudności we wzajemnym porozumieniu. Myślę, że bardzo wspierająca w tym trudnym, wymagającym dla Was obojgu położeniu, może być wizyta u terapeuty par. To taka przestrzeń, w której czasem łatwiej usłyszeć się nawzajem, a także przekazać sobie w możliwy do przyjęcia sposób trudne, bolesne aspekty Waszej relacji, jako partnerów i jako rodziców.
Pozdrawiam serdecznie, życząc wszystkiego, co potrzebne.