Od kilku miesięcy mam problemy ze swoim zdrowiem. Dokładnie chodzi o to, że cały czas chce mi się spać. Czy śpię 5 czy 10 godzin, to jestem bardzo senny. Najgorzej jest w pracy – pracuję przy komputerze jako pracownik biurowy. Czasami siedzę przed komputerem i przysypiam, nie mogę nad tym zapanować, nawet gdy piszę coś ręcznie, to zdarza mi się przysypiać i nie mam siły napisać zdania, wychodzi mi szlaczek. Dodam, że te przysypiania są kilkusekundowe i tracę w tym czasie kontakt z rzeczywistością, mam jakieś zwidy, wydaje mi się, że robię coś innego, nie wiem czy to sen czy zwidy. Robiłem badania okazało się, że mam niski poziom witaminy D3, biorę ją od miesiąca, ale poprawy nie widać. Co to może być?
lek. Krystyn Czerniejewski
lek. Krystyn Czerniejewski
Psychiatra, Terapeuta
Cieszyn
Radziłbym przede wszystkim udać się do lekarza rodzinnego by ten przeprowadził badanie diagnostyczne. Objawy opisywane mogą mieć wiele przyczyn somatycznych nie tylko nerwicowych. Tak więc bez dokładnego badania i badań dodatkowych i postawienia diagnozy nie sposób pomóc.

lek. Marek Blajer
lek. Marek Blajer
Psychiatra, Seksuolog, Terapeuta
Opole
Witam.Przyczyn może być wiele. Warto pójść do neurologa.Nie można wykluczyć jednej z postaci padaczki. Warto zrobić EKG

lek. Marcin Gajdosz
lek. Marcin Gajdosz
Psychiatra, Psychoterapeuta
Kraków
Wskazana byłaby konsultacja z lekarzem pierwszego kontaktu, przyczyny mogą być przeróżne. Warto zrobić badania glukozy na czczo, krzywą cukrową oraz podstawowe badania krwi. Zanim zacznie Pan podejrzewać narkolepsję trzeba zrobić dokładny screening podstawowych parametrów organizmu.

Witam.
Jedyne co mogę doradzić to zrobienie badań EEG. Objawy , które Pan opisuje powinno się zbadać na tego typu sprzęcie.
Pozdrawiam

mgr Mikołaj Terczakowski
mgr Mikołaj Terczakowski
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Gdańsk
Witam,
Powinien pan skonsultować się z psychoterapeutą pracującym w nurcie poznawczo-behawioralnym który przeprowadzi z panem obszerny wywiad z którego wyniknie czy stosunek aktywności w ciągu dnia do długości wypoczynku jest prawidłowy. Istotne jest to czy pana organizm ma możliwość pełnej regeneracji po ciężkim dniu. Należy pamiętać że sen to nic innego jak wypoczynek dla naszego organizmy w trakcie którego nabiera siły na kolejny dzień. Sen podzielony jest na kilka faz które są ważne dla naszego mózgu. Nie będę w tej odpowiedzi rozpisywał się na ich temat ale polecam lekture w internecie. Jeżeli po przeprowadzonym wywiadzie okaże się że powyższy stosunek aktywności do wypoczynku w pana przypadku jest prawidłowy to zaczyna się poszukiwanie przyczyny nie związanej z długością snu i godzinami pomiędzy którymi pan sypia. Możliwości jest wiele. Problemy z snem mogą być związane z przyczynami natury psychicznej jak: stres w pracy/domu, długotrwałe obniżenie nastroju, zaburzenia snu nie związane z innymi czynnikami je wywołującymi, itd. Mogą też być jednym ze efektów leczenia się z choroby bądź zaburzenia natury psychicznej. Polecam kontakt z wyżej wymienionym specjalistą którego można znaleźć w Poradniach Zdrowia Psychicznego gdzie przyjmują na NFZ oraz prywatnych gabinetach.

Pozdrawiam
Mikołaj Terczakowski

Specjaliści w zakresie leczenia: zmęczenie

Joanna Szynka

Joanna Szynka

Psycholog, Terapeuta

Wrocław

Katarzyna Pieńko-Jamuła

Katarzyna Pieńko-Jamuła

Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta

Wrocław

Tomasz Szczepański

Tomasz Szczepański

Internista

Wrocław

Paulina Bieńkowska-Marczak

Paulina Bieńkowska-Marczak

Lekarz rodzinny, Internista

Konstantynów Łódzki

Dominik Gebler

Dominik Gebler

Psycholog, Terapeuta

Warszawa

Marta Różacka

Marta Różacka

Terapeuta

Wrocław

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 12 pytań dotyczących usługi: zmęczenie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.