Jak poradzić sobie z autoagresją?

6 odpowiedzi
Witam, mam poważne problemy ze sobą, ponieważ nie kontroluję swoich zachowań autoagresywnych. Nie umiem rozmawiać o swoich uczuciach duszę się, bo przez jedno zdarzenie zawaliło mi się wszystko nad czym pracowałam przez ostatnie lata. Mam ciągle lęki obawy, koszmary nie pozwalają mi zasnąć i burzą to, co udało mi się zbudować od rana, więc dzień w dzień zaczynam od początku. Biorę leki przeszło 2 miesiące najpierw ciał teraz antenę czasem xanax atarax, ale nie widzę poprawy szczególnie wieczorami, kiedy wszystko wraca z podwójną siłą, boję się sama siebie, mam czasem przebłyski świadomości, próbowałam psychoterapii byłam na dwóch wizytach i na drugiej się dowiedziałam, że psychoterapeuta nie znajdzie dla mnie czasu. Czasem moje myśli są bardzo-czarne, bo nie widzę sensu w życiu. Nie umiem ufać i nie potrafię otworzyć się sama przed sobą, żeby powiedzieć głośno co się stało. Ciężko do mnie dotrzeć, nie wiem jak znaleźć kogoś, kto chociaż spróbuje mi pomóc póki nie jest za późno.
Witam,
Zapraszam na konsultacje celem przyjrzenia się bliżej problemom i zaplanowaniu odpowiedniej interwencji terapeutycznej.

Witam,
z opisu jasno wynika, że sytuacja jest trudna i psychoterapia będzie potrzebna. Czasami psychoterapeuci nie mają wolnego miejsca. Możliwość i umiejętność pomieszczenia w sobie wielu ludzkich problemów jest indywidualna dla każdego w tym zawodzie. Leki są rozwiązaniem chwilowym, tu trzeba działać całościowo.
Nie wiem, czy jest Pani z Warszawy, bo pytania pochodzą z całego kraju. Jeśli tak, proszę się do mnie zapisać lub do moich koleżanek np. Gabrieli Maligłówki czy Pauliny Klimaszewskiej. Specjalizujemy się w tego typu problemach, szczególnie u młodych ludzi.
Witam Panią,
Ma Pani odczucie, że ciężko do Pani dotrzeć, ale ja chciałabym zwrócić uwagę na to, że Pani tego chce - była Pani na wizytach, napisała pani pytanie.... To dużo i dobry początek. By ulżyć sobie, czeka Panią podjęcie kolejnej próby terapii, bo mam przekonanie, że praca na terapii przyniesie rezultat i poczuje się Pani lepiej, proszę nie zwlekać.
Zapraszam, Magdalena Pstrągowska
Zachowania autoagresywne często występują w przypadku zaburzeń na osi Shao yin czyli Serce - Nerki. Do tego dochodzi nadaktywna wątroba i nie możemy poradzić sobie z sobą i naszymi emocjami.
Akupunktura zna sposoby, aby przywrócić ciału należytą równowagę. Nie stanie się to jednak po jednym zabiegu. Taki stan wymaga dłuższej terapii, ale warto bo docieramy do przyczyny zaburzenia , a nie leczymy tylko objawów. Pomocna będzie także moxoterapia, czyli ogrzewanie punktów akupunkturowych ( przyjemny zabieg) celem wzmocnienia narządów wewnętrznych , usunięcia zimna w meridianach i przywrócenia harmonii w ciele.
Szanowna Pani, leki, które Pani przyjmuje działają objawowo, natomiast nie zmienią sposobu przezywania ani sposobu funkcjonowania. Myślę, że potrzebna jest psychoterapia, zapraszam na konsultację do gabinetu.
Proponuję terapię dla osób z głębokimi zaburzeniami osobowości. Do tego najlepszy jest oddział pół-otwarty. Mało kto z terapeutów odważy się wziąć odpowiedzialność za osoby "nałogowo" samookaleczające się