Jak opóźnić procesy starzenia się?

3 odpowiedzi
Ostatnio obserwuję u siebie coraz głębsze i liczniejsze zmarszczki. Wiem, że w wieku prawie 50 lat jest to normalne, ale trudno mi się z tym pogodzić. Stosuję dobre kosmetyki przeciwzmarszczkowe, jednak chciałabym zrobić coś więcej. Zastanawiam się nad jakimiś zabiegami w salonie kosmetycznym albo zmianą diety. Co zrobić, żeby wolniej się starzeć?
Witam serdecznie,
niezależnie od wieku, nasza skóra podlega wpływom środowiska (promieniowanie UV) oraz wewnątrzpochodnym procesom degeneracyjnym. Walka z nimi, polegająca na stosowaniu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej (m.in. osocza bogatopłytkowego, wypełniaczy, technik frakcyjnych laserowych, toksyny botulinowej) ma na celu spowolnienie procesów starzenia i fotostarzenia oraz stymulację do naprawy i regeneracji skóry. Odpowiednio dobrany plan leczenia zapewni uzyskanie optymalnych wyników leczenia w możliwie krótkim czasie. Zapraszam na konsultację celem określenia optymalnego planu postepowania.

Dzień dobry. Proces dojrzewania polega na zmianach w całym organizmie. Dotyczy wszystkich narządów. Możemy go opóźnić stosując odpowiednią dietę, aktywność fizyczną, dbanie o swoją psychikę. Chirurgia plastyczna, estetyczna może zakamuflować zmiany, które dodają nam lat. Takie jak na przykład zmarszczki, smutny wyraz twarzy. Zabiegi które wykonujemy w takich przypadkach to stosowanie botoksu, wypełniaczy czy liftingu twarzy. Zapraszam na konsultację.
Procesy starzenia się są uwarunkowane nie tylko upływem czasu ale też szeregiem innych czynników na które mamy wpływ. Wspomniała Pani o swoim wieku. Jest to czas w którym większość pacjentek przestaje miesiączkować a czynność hormonalna jajników stopniowo maleje. Wskazana byłaby u Pani kontrola u ginekologa i rozważenia hormonalnej terapii zastępczej. Jej pozytywny wpływ na Pani organizm nie będzie ograniczony tylko do skóry. W nielicznych przypadkach jest ona przeciwwskazana, stąd sugestia wizyty u ginekologa. Kolejną sprawą jest eliminacja czynników sprzyjających procesom starzenia, jak np. nikotynizm, nieregularny tryb życia, ekspozycja na promienie UV (solarium). Powstawanie zmarszczek można ograniczyć stosując botox w ściśle określone mięśnie mimiczne. Głębokie bruzdy twarzy można wypełnić kwasem hialuronowym. Ogólną rewitalizację skóry można uzyskać podając śródskórnie osocze bogatopłytkowe. Dobór i kolejność zabiegów proszę powierzyć doświadczonej osobie, lekarzowi medycyny estetycznej. Gdyby z czasem Pani oczekiwania rosły zapraszam na konsultację z zakresu chirurgii plastycznej. Michał Piotrowiak