Jak namówić rodziców, żeby zabrali mnie do psychologa, ponieważ, gdy powiedziałam im, że chciałam do

2 odpowiedzi
Jak namówić rodziców, żeby zabrali mnie do psychologa, ponieważ, gdy powiedziałam im, że chciałam do niego pojechać to mnie wyśmiali i powiedzieli, że nic mi nie jest.
Myślę, że namawianie rodziców może być bardzo trudne. Na początku może warto rozmawiać z nimi o tym co się dzieje i dlaczego jest Ci ciężko. Może po kilku takich rozmowach dostrzegą problem. Myślę, że niezależnie od próby rozmów z rodzicami, możesz zwrócić się po pomoc do psychologa szkolnego, ewentualnie pedagoga szkolnego lub wychowawcy. Może im uda się nawiązać kontakt z Twoimi rodzicami i zaproponują pomoc psychologiczną dla Ciebie. Zaraz koniec roku szkolnego, wiec radziłabym zrobić to szybko. Możesz też skorzystać z bezpłatnych telefonicznych linii pomocowych/telefonów zaufania np.: 111 116. Trzymam kciuki!

Dzień dobry, postaraj się znaleźć odpowiedni czas na rozmowę - taki w którym rodzice nie będą się spieszyć oraz będą spokojni. Podziel się swoimi uczuciami z rodzicami, daj znać jak się czujesz i wskaż, dlaczego wizyta u psychologa byłaby dla Ciebie pomocna. Możesz opowiedzieć im o tym po co chodzi się do psychologa i jakie korzyści można uzyskać. Podkreśl normalność - wyjaśnij, że szukanie pomocy u psychologa jest normalnym krokiem działania w trudnej sytuacji- tak jak pójście do lekarza, gdy ktoś zachoruje. Wskaż jakie korzyści to może przynieść całej rodzinie (np. lepsza komunikacja). Możesz zaproponować rodzicom okres próbny, zasugeruj kilka sesji z psychologiem - może sami zobaczą czy to pomoże. Dodatkowo możesz poprosić o wsparcie w poszukiwaniu psychologa dla Ciebie. Daj im znać, że cenisz ich wkład, pomoc i że jest to decyzja, którą chcesz podjąć razem z nimi. Rozważ również kontakt z pedagogiem, psychologiem szkolnym, nauczycielem, bądź inną zaufaną osobą - może perspektywa innej osoby da twoim rodzicom łatwiejsze dostrzeżenie twoich potrzeb. Bądź wytrwały - czasami potrzeba czasu, zanim rodzice zrozumieją, jak ważne jest szukanie pomocy. Nie poddawaj się łatwo. Kontynuuj wyrażanie swoich uczuć i potrzeb. Pamiętaj, że ważne są Twoje emocje i dobrostan psychiczny, a szukanie wsparcia u psychologa jest odpowiedzialnym i odważnym krokiem. Jeśli czujesz, że Twój stan emocjonalny jest pilny lub się pogarsza, nie wahaj się porozmawiać z zaufaną osobą dorosłą w celu uzyskania natychmiastowej pomocy. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Pozdrawiam serdecznie, mgr Karolina Adamek
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 140 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.