Jak można pokonać lęk przed dentystą? Kiedyś wizyty u stomatologa nie były dla mnie problem, ale od

1 odpowiedzi
Jak można pokonać lęk przed dentystą?
Kiedyś wizyty u stomatologa nie były dla mnie problem, ale od jakiś 2 lat nie potrafię się zmobilizować i iść do dentysta, chociaż mam świadomość że moje zęby tego potrzebują. Dlatego moje pytanie, jak przełamać ten strach?
Najważniejsze to wybrać odpowiedni gabinet, aby sprawdzić czy personel wzbudza poczucie bezpieczeństwa i zaufania. Warto też sprawdzić lekarza oraz zaznaczyć przed wizytą jak bardzo się boisz - recepcjonistka powinna zaoferować odpowiednią osobę.
Ważny jest też nowoczesny sprzęt, który często skraca leczenie a także eliminuje nieprzyjemne doznania. Warto na pierwszą wizytę umówić się na konsultacje - spokojnie porozmawiać z lekarzem o swoich problemach i oczekiwaniach, a także ocenić czy lekarz wzbudza Twoje zaufanie. Taka wizyta często nie odbywa się na fotelu stomatologicznym, co pomaga pozbyć się lęku przed dentystą.
Między pacjentem a lekarzem powinna być chemia ;-)
Pozdrawiam i życzę powodzenia!