Jak można odróżnic nerwicę od depresji?

5 odpowiedzi
Piszę, ponieważ mam problem i nie wiem, gdzie szukać pomocy. Ostatnimi czasy czuję się jakaś zrezygnowana, ciągle nerwowa, nic mi się nie chce, wszystko mnie wkurza. Dodam, że mam problem z oczami, a dokładnie mam zdiagnozowane męty ciała szklistego. Są to takie plamki, cętki, kropeczki czy inne cuda, które ciągle widzę. Nie wiem czy to może być powodem, a jeśli tak to, co z tym wszystkim zrobić, bo już nie mam do tego siły, nie wiem jak z tym żyć. To odbiera mi całą przyjemność z patrzenia na świat. Niestety okulistka powiedziała, że tego nie da się wyleczyć. Jak ja mam z tym żyć, kiedy mi to tak bardzo przeszkadza? Czuję, że wykańcza mnie to nerwowo. A były dni, kiedy już było dobrze… jakoś nie przeszkadzały mi te męty, Dlatego zaczęłam się zastanawiać czy to nie jest jakieś podłoże psychiczne?
Witam, ciężko stwierdzić ale na pewno choroba przewlekła będzie doprowadzała do depresji i złego samopoczucia. Może trzeba skonsultować się z innym lekarzem okulisty

Witam. Pytanie to jest nie do mnie ,jestem fizjoterapeutą,być może warto odbyć konsultację z innym okulistą. Pozdrawiam.
Proszę więc udać się do psychiatry. Pani pytanie zdecydowanie nie jest pytaniem do fizjoterapeuty. Pozdrawiam
Witam,
Niestety na tego typu problemy nie jestem w stanie nic zaproponować ze swojej strony - nie ta branża medyczna. Mimo wszystko myślę, że warto skonsultować tego typu przypadłość z innym okulistą.

Pozdrawiam
Mateusz Idzikowski
Dzień dobry. Bardzo bym chciał Pani pomóc. Niestety nie jestem w stanie fachowo zgłębić podłoża Pani problemu, ponieważ odbiega to od profesji, którą wykonuję. Polegam poszukać terapeuty lub psychologa dysponującego narzędziami, które udzielą odpowiedzi na nurtujące pytania. Pozdrawiam.