Jak mogę schudnąć do wakacji? 14 lat

1 odpowiedzi
Dziewczyna, 14 lat. Przy wzroście 161cm ważę 60 kg. Podczas wakacji ćwiczyłam , ale teraz najzwyczajniej nie miałam na to czasu. Przed wakacjami ważyłam 52 kg(miałam wtedy trudny okres i wstręt do słodyczy) , a po już 55 kg. Stwierdziłam, że to skutek tego że wyrobiłam sobie tkankę mięśniową. Od rozpoczęcia szkoły niestety zaczęłam odżywiać się normalnie. Bez hamulców jadłam wszystko to co przed wakacjami i przytyłam do 61 kg. Staram się schudnąć,ale nie wychodzi mi to . Co mam zrobić?
Szanowna Pani,

Polecam skonsultować się ze specjalistą, gdyż jest Pani w trakcie okresu wzrastania i należy skupić się na modyfikacji żywienia, a nie na zmniejszeniu podaży kalorycznej. Warto byłoby również wykonać analizę składu ciała w celu dokładnej oceny Pani parametrów. Zalecałabym na początek regularność posiłków (minimum 4-5 posiłków w ciągu dnia), spożywanych co 3-4h, aktywność fizyczną 2-3x w tygodniu (minimum po 60 minut) oraz podaż płynów 2-2,5l.

W razie pytań bardzo proszę o kontakt.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Kołdon