Jak bedac niestereotypowym mezczyzna zrealizowac role meska? Jak bedac wrazliwym i czulym spolecznie

2 odpowiedzi
Jak bedac niestereotypowym mezczyzna zrealizowac role meska? Jak bedac wrazliwym i czulym spolecznie miec taka role zeby czuc sie meskim i waznym. Czy tylko rola prokuratora? Prokurator trudny jest bo stresujacy a neurotyk powinien unikac nadmiernych stresow. Prosze cos podpowiedziec.
Dzień dobry. Czytając Pana pytanie pomyślałem, że wszystko czego potrzebujemy jest w nas. Niestereotypowy może być nacechowany zarówno pozytywnie - wyjątkowy, oryginalny, ciekawy, itp, jak i negatywnie - niespełniający określonych odgórnie wymogów, czy oczekiwań. Pytanie przy czym Pan jest i jak to odczuwa. Zachęcam, żeby sprawdzić, czego Pan potrzebuje i skąd to się bierze (jakie są przyczyny) potrzeba bycia męskim i ważnym. Sięgając głęboko można zobaczyć co nas determinuje i nie daje spełnienia. Pozdrawiam ciepło, Krzysztof

Dzień dobry! Zagadnienie męskości jest wielopłaszczyznowe. Mam intuicje, że pisząc o (nie)stereotypowym mężczyźnie ma Pan na myśli jakiś społeczny konstrukt. Nie jest to najważniejszy zbiór założeń, jaki powinien kierunkować to, w jakiej roli się obsadzamy, jacy się czujemy. Ważne jest czy dla siebie ma Pan poczucie bycia wystarczającym mężczyzną, chcącym realizować siebie w psychicznym ujęciu męskości, ważnym dla samego siebie. Ważnym i dobrym na siebie. Pozdrawiam, Klaudia Majka