Interpretacja wyników. Witam serdecznie. Proszę o konsultację ponieważ interpretacja wyników podcza

1 odpowiedzi
Interpretacja wyników.
Witam serdecznie. Proszę o konsultację ponieważ interpretacja wyników podczas wizyt u lekarzy 2 specjalności (endokrynolog, diabetolog) wskazuje na inne rozpoznanie.
Wykonałam test obciążenia glukozą (75g glukozy 0,1,2)
Wynik glukozy 90mg/dl, 136mg/dl, 72mg/dl
Wynik insuliny 4,2; 49,1; 14. Wskaźnik HOMA-IR 0,93
Dodatkowo jestem po strumektomi oraz w okresie menopauzy.
Waga, BMI w górnych granicach lecz w normie. Lekko podwyższony cholesterol całkowity (223) oraz LDL (148), trójglicerydy 79.
Czy mam hyperinsulinemię.
Bardzo dziękuję za odpowiedź
Wskaźnik HOMA poniżej 1, wartości glikemii i insulinemii nie potwierdzają hyperinsulinemii. Niektóre źródła podają, że insulinooporność zaczyna się gdy HOMA-IR przekracza 2. Jednocześnie warto wiedzieć, że przy niepokojących objawach wskazane jest stosowanie diety cukrzycowej i zmiana trybu życia.