I ból jest codziennie przez 24 h i nie wiem co to może być

3 odpowiedzi
I ból jest codziennie przez 24 h i nie wiem co to może być
Ból trwający przez 24 godziny na dobę, zwany także bólem przewlekłym, może mieć różnorodne przyczyny. Niestety w pytaniu brakuje szczegółowych informacji.
Taki ból może wynikać z m.in. :
-Chorób przewlekłych np. choroby reumatyczne, zapalenie stawów, neuropatie choroby układu krążenia.
-Uszkodzenia nerwów mogą prowadzić do bólu neuropatycznego, który może być trwały i odczuwany przez całą dobę. Do uszkodzenia może dojść w następstwie urazów czy zespołów ucisku nerwów.
- Urazy, uszkodzenia tkanek mogą również prowadzić do trwałego bólu, zwłaszcza jeśli dochodzi do uszkodzenia struktur nerwowych.
- Choroby neurologiczne, takie jak migrena, neuralgia czy fibromialgia, mogą powodować przewlekły ból.

W każdym przypadku, jeśli doświadczasz bólu przez dłuższy czas, ważne jest, aby skonsultować się z specjalistą w celu przeprowadzenia szczegółowego wywiadu oraz testów funkcjonalnych.

Witaj. Ból przez całą dobę jest bardzo niepokojący. Zalecam skonsultowanie się z lekarzem, aby zdiagnozować przyczynę tego bólu i rozpocząć odpowiednie leczenie. Może to być związane z różnymi czynnikami, dlatego trzeba spojrzeć na całokształt ciała i aktywności w ciągu dnia.
Dzień dobry, ból trwający cała dobę, bez przerwy jest alarmujący. Zachęcam do konsultacji z lekarzem.
Dobrego dnia.