hpv 6 w cewce moczowej penisa

2 odpowiedzi
5-Fluorouracil Intraurethral Instillation
"This minimally invasive method is safe, convenient, inexpensive, painless, and effective."

Witam Panie Doktorze,
W cewce penisa na glebokosci 0,5-1cm nabawilem sie zmiany HPV typu 6 (wykonany wymaz i test DNA przez lek. dermatologa); Moj dermatolog skierowal mnie na rozciecie do urologa z zaznaczeniem iz problem lubi powracac (statyczycznie 60% szansy na nawrot). Zaczalem szukac alternatywnych metod usuniecia zmiany z cewki.
0. Czy mam szanse na kuracje 5-Fluorouracil w Polsce? Zalaczone badanie (Chiny) wykazuje skutecznosc leku bez koniecznosci zabiegu chirurgicznego.
1. Co jesli szukajac lekarza ktory wyleczy mnie bez rozciecia zoledzi przedluze czas bytowania zmiany w cewce (HPV 6)? Czy istnieja ryzyka jesli tak to jakie? (Potrzebuje 1-3 miesiecy)
2. Jaka jest Pana opinia nt powyzszych badan oraz opisanej metody? Z tego co wiem metoda ta nie jest uznawana przez medycyne w PL (zapewne i w EU).
Witam
Leczenie kłykcin cewki wg. wytycznych amerykańskich (Campbell-Walsh) wygląda następująco:
-Kłykciny ujścia cewki: podofilotoksyna lub krioterapia
-Kłykciny dalszego odcinka cewki i pęcherza- laser holmowy
Użycie 5-fluorouracylu może wiązać się z poważnymi skutkami ubocznymi, co w praktyce eliminuje możliwość jego stosowania w takim wypadku

Zmianę tego typu można usunąć skutecznie metodą endoskopową.